INWESTYCJE
- W piątek 2 października odbył się odbiór końcowy zadania polegającego na przebudowie drogi w miejscowości Kazanice. W tym tygodniu zaplanowany został odbiór chodnika w miejscowości Targowisko Dolne. Oba zadania zrealizowała firma F.H.U. „Las Vegas” Piotr Musiał z Lubawy.
- W poniedziałek 5 października o godz. 13:00 odbędą się odbiory zadań polegających na modernizacji kotłowni w Zespołach Szkół w Grabowie-Wałdykach oraz w Kazanicach.
- Została podpisana umowa z firmą Skanska S.A na „Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Rożental”. Termin realizacji zadania 10 listopada 2015 r.

NARODOWA STARTEGIA SPÓJNOŚCI
W poniedziałek i wtorek 5-6 października w Iławie wójt weźmie udział w konferencji podsumowującej Narodową Strategię Spójności pt. „Fundusze Europejskie dla środowiska Warmii i Mazur”. Konferencja skierowana jest do beneficjentów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz partnerów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

XVI KONGRES GMIN WIEJSKICH
W środę 7 października wójt wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Lubawa będzie uczestniczył w XVI Kongresie Gmin Wiejskich, który odbędzie się w Serocku. Głównym tematem Kongresu będą postulaty dla przyszłego parlamentu i rządu dotyczące rozwoju obszarów wiejskich, finansów i ustroju samorządu.

SZKOLENIE Z BUDŻETU
W dniach 8 i 9 października w Olsztynie wójt wspólnie ze Skarbnikiem Gminy Lubawa weźmie udział w szkoleniu na temat „Budżetu jednostki samorządu terytorialnego i uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2016 rok”. Organizatorem szkolenia jest Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie.