WNIOSKI NA USUNIĘCIE AZBESTU
Dzisiaj 29 lutego 2016 r. upływa termin naboru wniosków o dofinansowanie zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa", które realizowane będzie w 2016 roku w ramach "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa".
Dofinansowanie nie obejmuje wykonania nowego poszycia dachowego. Druki wniosków są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.bip.gminalubawa.pl , u Sołtysów oraz w siedzibie urzędu - pokój nr 23.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW
- Został rozstrzygnięty konkurs ofert na program stypendialny – Stypendia pomostowe. Do realizacji zadania wybrane zostało Stowarzyszenie „Przystań” z Iławy.
- Został rozstrzygnięty konkurs ofert na: Wsparcie organizacji pozarządowych działających w obszarach: edukacji, spraw społecznych, kultury i rozwoju lokalnego. Zadanie zrealizuje Stowarzyszenie „Przystań” z Iławy.

SESJA RADY GMINY LUBAWA
W poniedziałek 29 lutego o godz. 12:00 odbędzie się XV zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacji.
5. Przyjęcie informacji o stanie ochrony przeciwpożarowej.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2016-2021,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Iławskiemu na realizację zadania publicznego,
d) udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
e) udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
f) zatwierdzenia zmiany Planu Odnowy Miejscowości Grabowo,
g) zatwierdzenia zmiany Planu Odnowy Miejscowości Prątnica,
h) przystąpienia do sporządzenia Strategii Rozwoju Gminy Lubawa,
i) sprzedaży lokali,
j) sprzedaży lokali,
k) wyznaczenia Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa do realizacji zadań z zakresu świadczenia wychowawczego,
l) „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy Lubawa w 2016 r.”
7. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Zakończenie obrad.

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
We wtorek 1 marca o godz. 9:00 w ramach obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych odbędzie się spotkanie z Ewą Rzeszutko, autorką książki „Partyzanci znad Welu, Krynicy, Wkry i Drwęcy”. Spotkanie odbędzie się o godz. 9:00 w Zespole Szkół w Sampławie.

CZYSTE ŚRODOWISKO
We wtorek 1 marca o godz. 10:00 wójt weźmie udział w spotkaniu Wójtów i Burmistrzów reprezentujących samorządy przynależne do Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Tematem spotkania będzie omówienie oraz podjęcie decyzji w sprawie propozycji wspólnej inwestycji Związku Gmin „Czyste Środowisko” oraz Powiatu Ostródzkiego dotyczącej przebudowy drogi powiatowej na odcinku Smykówko-Rudno oraz podjęcie decyzji odnośnie dalszego kierunku procedowania regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminach.

OTWARCIE BUDYNKU SĄDU
We wtorek 1 marca o godz. 11:00 w związku z zakończeniem zadania inwestycyjnego Budowa budynku dla Sądu Rejonowego w Iławie, odbędzie się uroczyste otwarcie budynku Sądu.