Polish Czech English French German Russian
facebook_page_plugin

Statystyki

3232724
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
1309
2940
28750

PRZEBUDOWA DRÓG
- Dokonano  otwarcia ofert w przetargu na przebudowę dróg gminnych: Nr 147002N Kazanice-Rożental; 147003N, 147029N w miejscowości Kazanice. Wpłynęło 5 ofert, trwa procedura wyboru wykonawcy. W ramach inwestycji, która potrwa od maja do września 2016 roku zostaną m.in. przebudowane drogi o długości  3km 420 metrów, chodniki, skrzyżowanie i zatoka autobusowa. Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowanie w ramach tzw. „schetynówek” (Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019).
- W piątek 18 marca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbył się przetarg na przebudowę dróg powiatowych na terenie Gminy Lubawa: odc. Targowisko Dolne-Rakowice, odc. Rakowice-Zajączkowo; oraz – miejscowość Złotowo. W najbliższych dniach komisja dokona wyboru wykonawcy zadania. Na tę inwestycję w budżecie gminy Lubawa na 2016 rok zostały zabezpieczone środki finansowe w wysokości 1 mln 24 tys. zł. Dodatkowym wsparciem dla inwestora – Starostwa Powiatowego będą także środki pochodzące z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

REMONT ŚWIETLICY
Trwa remont świetlicy wiejskiej w Kazanicach. W ramach prac zostanie wykonana nowa podłoga z płytek typu gres, malowanie ścian oraz prace elektryczne.

KOMISJE RADY GMINY
W środę 23 marca o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie, m.in. sprawozdanie Kierownika OPS Gminy Lubawa za 2015 rok, sprawozdanie Wójta Gminy z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za 2015 rok oraz przedstawienie potrzeb związanych z realizacją zadań oraz zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy .

CZYSTE ŚRODOWISKO
W środę 23 marca o godz. 10:00 w siedzibie Gminy Ostróda odbędzie się VII Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”.

Agencja Nieruchomości Rolnych   Strona www.e-lubawa.pl   Strona www.lubawa.tv   Regionalny System Wspierania Innowacji   Turystyka Wspólna Sprawa   Lokalna Grupa Działania - Ziemia Lubawska   Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego   Centrum Organizacji Pozarządowych "Przystań" w Iławie   Stowarzyszenie pamięć Jana Pawła II