Polish Czech English French German Russian
facebook_page_plugin

Statystyki

3232746
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
1331
2962
28772

PRZEBUDOWA DRÓG
- Trwa przebudowa dróg gminnych: Nr 147002N Kazanice-Rożental; 147003N, 147029N w miejscowości Kazanice, którą realizuje firma Skanska S.A.W ramach inwestycji, która potrwa do września 2016 roku zostaną m.in. przebudowane drogi o długości  3km 420 metrów, chodniki, skrzyżowanie i zatoka autobusowa. Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
- Wzorem lat ubiegłych Gmina Lubawa przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Iławie realizuje przebudowę dróg powiatowych na terenie lubawskiej gminy. Obecnie są to odcinki: Targowisko Dolne - Rakowice; Rakowice - Zajączkowo oraz w miejscowości Złotowo. Zadanie to zrealizuje firma Skanska. Termin wykonania zadania upływa pod koniec września.
Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 2 mln. zł.  Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

USUWANIE AZBESTU
Została podpisana umowa z firmą Eko-Pol z Pruszcza na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Lubawa. W tym roku planuje się usunięcie azbestu z 51 nieruchomości. Zadanie ma zostać wykonane do dnia 15 października 2016 roku. Usuwanie azbestu rozpocznie się po otrzymaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przez Gminę.

SPOTKANIE DOŻYNKOWE
W poniedziałek 16 maja o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji tegorocznych Dożynek Diecezjalnych zaplanowanych na niedzielę 28 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej.

XI MAJOWY PIKNIK DZIECIĘCY
W piątek 20 maja o godz. 10:00 w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbędzie się XI Majowy Piknik Dziecięcy. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa oraz Grupy Zabawowe.

Agencja Nieruchomości Rolnych   Strona www.e-lubawa.pl   Strona www.lubawa.tv   Regionalny System Wspierania Innowacji   Turystyka Wspólna Sprawa   Lokalna Grupa Działania - Ziemia Lubawska   Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego   Centrum Organizacji Pozarządowych "Przystań" w Iławie   Stowarzyszenie pamięć Jana Pawła II