PRZEBUDOWA DRÓG
- Trwa przebudowa dróg gminnych: Nr 147002N Kazanice-Rożental; 147003N, 147029N w miejscowości Kazanice, którą realizuje firma Skanska S.A.W ramach inwestycji, która potrwa do września 2016 roku zostaną m.in. przebudowane drogi o długości  3km 420 metrów, chodniki, skrzyżowanie i zatoka autobusowa. Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
- Wzorem lat ubiegłych Gmina Lubawa przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Iławie realizuje przebudowę dróg powiatowych na terenie lubawskiej gminy. Obecnie są to odcinki: Targowisko Dolne - Rakowice; Rakowice - Zajączkowo oraz w miejscowości Złotowo. Zadanie to zrealizuje firma Skanska. Termin wykonania zadania upływa pod koniec września.
Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 2 mln. zł.  Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

NABÓR WNIOSKÓW
Do 30 czerwca 2016 r. trwa II nabór wniosków o dofinansowanie zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa" które realizowane będzie w 2016 roku. Dofinansowanie nie obejmuje wykonania nowego poszycia dachowego. Druki wniosków są dostępne do pobrania na stronie internetowej BIP, u Sołtysów oraz w siedzibie urzędu - pokój nr 23.

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW
Zostały otwarte oferty w ramach rozeznania rynku na zakup urządzeń do oczyszczania ścieków komunalnych. Wpłynęły cztery oferty. Trwa analiza ofert.

SPOTKANIE KONSULTACYJNE
W czwartek 16 czerwca o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące prac nad „Strategią Rozwoju Gminy Lubawa na lata 2016-2025”. Główny cel spotkania to stworzenie długoterminowej wizji rozwoju gminy oraz wyznaczenie kierunków działań realizowanych przez samorząd i jego lokalnych partnerów w czterech obszarach tematycznych: infrastruktura, środowisko, społeczność lokalna oraz administracja samorządowa.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę 12 czerwca w Rumienicy odbyły się zawody sportowo-pożarnicze seniorów. Uczestniczyły w nich 23 drużyny, w tym 6 drużyn kobiecych. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami.
Sędzia głównym zawodów był mł. bryg. Krzysztof Tomanek.
W grupie mężczyzn zwyciężyła OSP Lubstynek z wynikiem 92,57. Na drugim miejscu uplasowała się OSP Wałdyki (102,90), na trzecim OSP Byszwałd (107,37).  W grupie kobiet najlepsza była OSP Rożental (128,85), druga OSP Łążyn (129,70), trzecia OSP Rumienica (136,88). W zawodach gościnnie wzięły udział także drużyny z OSP Lubawa.

I PRZEGLĄD PIOSENKI BIESIADNEJ
W sobotę 18 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Rakowicach odbędzie się I Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej. Początek imprezy o godz. 11:00. Oprócz występów zespołów, m.in. z Kurzętnika, Brzozia Lubawskiego czy Zbiczna organizatorzy zaplanowali także występ artystyczny dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Rakowicach oraz inne atrakcje.