PRZEBUDOWA DRÓG
Zakończyła się przebudowa dróg gminnych: Nr 147002N Kazanice-Rożental; 147003N, 147029N w miejscowości Kazanice, którą realizowała firma Skanska S.A.W ramach inwestycji m.in. przebudowano drogi o długości  3km 420 metrów, chodniki, skrzyżowanie i zatokę autobusową. Zadanie w 50 proc. jest finansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Wzorem lat ubiegłych Gmina Lubawa przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Iławie realizuje przebudowę dróg powiatowych na terenie lubawskiej gminy. Obecnie są to odcinki: Targowisko Dolne - Rakowice; Rakowice - Zajączkowo oraz w miejscowości Złotowo. Zadanie to zrealizuje firma Skanska. Termin wykonania zadania upływa pod koniec września.
Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 2 mln. zł.  Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
Do końca października zakończy się także przebudowa odcinków dróg powiatowych: drogi nr 1220 na odcinku Prątnica-Szczepankowo i nr 1224N na odcinku Rumienica - Gutowo.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W poniedziałek 19 września o godz. 10:00 odbędzie się IX Zgromadzenie Związku Gmin „Czyste Środowisko”.

ROZWÓJ INWESTYCJI SAMORZĄDOWYCH
W poniedziałek 19 września o godz. 10:00 w Ostródzie odbędzie się Forum Rozwoju inwestycji samorządowych.

KOMISJA SPOŁECZNA
W środę 21 września o godz. 10:00 w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Tematem posiedzenia będzie ocena stanu sanitarnego Gminy Lubawa, kultura fizyczna w LZS i funkcjonowanie Szkolnego Związku Sportowego oraz sprawy bieżące.

WOJEWÓDZKIE LETNIE IGRZYSKA SAMORZADOWE
W sobotę 17 września w Biskupcu odbyły się Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe o „Puchar Marszałka Województwa”. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 8 gmin. W klasyfikacji generalnej Gmina Lubawa zajęła III miejsce.

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
W niedzielę 18 września o godzinie 10:00 na stadionie miejskim w Iławie rozegrane zostały zawody sportowo-pożarnicze grup A i C. Łącznie w zawodach wzięło udział 10 najlepszych jednostek OSP powiatu iławskiego, w tym 4 drużyny kobiece. Gminę Lubawa reprezentowały jednostki: OSP Lubstynek- w kat. Mężczyzn - zwycięzcy poprzednich zawodów wojewódzkich, reprezentanci zawodów krajowych, a także zwycięzcy tegorocznych zawodów gminnych, oraz OSP Rożental - w kat. kobiet. Obie  drużyny zajęły I miejsce w swoich kategoriach.