PLACE ZABAW
W Gutowie został ogrodzony teren przy świetlicy wiejskiej oraz powstał nowy plac zabaw. Wyposażenie placu oraz elementy na ogrodzenie zostaną dofinansowane w kwocie 10.300 zł z funduszy unijnych - oś IV LEADER (PROW 2007-2013). Mieszkańcy zapewnili wkład własny w postaci pracy przy wykonaniu ogrodzenia oraz drewna przeznaczanego do budowy drewnianego ogrodzenia i ławek. Trwa także modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Byszwałdzie. Zakup wyposażenia placu oraz konserwacja starych elementów zostanie dofinansowana w kwocie 7.500 tys. zł w ramach konkursu Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2011 w zakresie działania Mała infrastruktura wiejska.

WSPARCIE DLA MŁODZIEŻY
Wpłynęła jedna oferta w  konkursie na Ułatwienie młodzieży uzdolnionej i mającej trudne warunki materialne rozpoczęcia nauki szkole wyższej poprzez dofinansowanie stypendiów na pierwszy rok stacjonarnych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich uczelniach mających uprawnienia magisterskie. W konkursie mogły wziąć udział organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art.3 ust.3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Umowa została podpisana ze Stowarzyszeniem Przystań z Iławy. Wysokość przekazanej pomocy wynosi 3 tys. zł.

MODERNIZACJA WODOCIĄGÓW
Dyrektor Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa ogłosił przetarg na budowę i modernizację systemu wodociągowego na terenie gminy Lubawa. Inwestycja zostanie dofinansowana w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Oferty można składać do 7 lipca w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa.

PRZEBUDOWA DROGI W BYSZWAŁDZIE
Trwają prace budowlane przy przebudowie drogi powiatowej Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd w miejscowości Byszwałd. W ramach inwestycji wykonawca Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Iława wykona przebudowę drogi wraz z chodnikami, zatokę autobusową, parkingi i odwodnienie. Wartość zadania wynosi 2 mln 454 tys. 698 zł. Termin realizacji do listopada 2011 roku.

PRZEBUDOWA DROGI W TARGOWISKU
Trwa przebudowa drogi gminnej w Targowisku. Na odcinku ok. 1 kilometra. Jest to kolejny etap modernizacji drogi gminnej w ciągu od drogi krajowej nr 15 do drogi powiatowej Lubawa – Targowisko – Rakowice.  W ubiegłym roku wyremontowano 500 metrowy odcinek nawierzchni od „krajówki” do Targowiska.
Koszt inwestycji wynosi 1 mln 289 tys. 189,13 zł. Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. „schetynówek).
Część druga inwestycji dotyczy przebudowy mostu. Za kwotę 109 tys. 303,40 zł firma Skanska S.A. m.in. wykona: roboty rozbiórkowe; roboty związane z wykonaniem nawierzchni i nasypów. Prace potrwają do 15 lipca.

DROGOWE SPOTKANIE
W poniedziałek, 4 lipca
w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie odbędzie się spotkanie dotyczące rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 541 na odcinku Lubawa – Lidzbark, od skrzyżowania z drogą krajową nr 15 w miejscowości Lubawa, do skrzyżowania z droga wojewódzką nr 544 ze zmianą trasy w Lubawie.

NOWY ODDZIAŁ
W środę, 6 lipca o godz. 12:00
wójt będzie uczestniczył w uroczystości otwarcia nowego oddziału banku BGŻ w Lubawie.

POGWARANCYJNE PRZEGLĄDY DRÓG
W czwartek, 7 o godz. 9:00
odbędzie się spotkanie połączone z wyjazdem w teren z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego S.A. w Iławie w celu dokonania pogwarancyjnych przeglądów dróg w Rodzonem oraz Lubstynek-Czerlin.

ŚWIĘTO POLICJI
W piątek, 8 lipca o godz. 15:00
wójt weźmie udział w uroczystych obchodach Święta Policji w Iławie.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU
W sobotę, 2 lipca o godz. 16:00
w remizie strażackiej w Rożentalu odbyło się podsumowanie projektu „Jestem strażakiem – chcę się doskonalić”. Projekt w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie  9.5 – Oddolne Inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich realizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Rożentalu. W bezpłatnych kursach  na prawo jazdy kat. C oraz na ratownika uczestniczyło 25 osób.

INTEGRACJA W GMINIE LUBAWA
W sobotę, 9 lipca o godz. 15:00
w świetlicy wiejskiej w Sampławie odbędzie się Festyn Rodzinny organizowany przez Świetlicę Socjoterapeutyczną i Radę Sołecka wsi Sampława oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. W programie m in. : część artystyczna, gry i zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne, pokazy strażackie oraz występ grupy tanecznej „Gra Świateł”.
W niedzielę, 10 lipca o godz. 16:00 przy świetlicy wiejskiej w Prątnicy zaplanowano Piknik Rodzinny. Obok gier i zabaw zaplanowano także występ grupy teatralnej „Teatr ognia” oraz zabawę taneczną. Organizatorami pikniku są: Świetlica Środowiskowa w Prątnicy, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, LZS oraz OPS GL.

SZUKAMY WOLONTARIUSZY
1. wolontariusza do współpracy przy organizacji i przeprowadzaniu zajęć animacyjnych z młodzieżą w Centrum Aktywności Lokalnej w Łążynie w okresie letnim;
2. wolontariusza do pomocy wychowawcy przy organizacji i przeprowadzaniu zajęć z dziećmi w grupie zabawowej w Targowisku. Okres wolontariatu: lipiec;
Poszukujemy osób kreatywnych, zaangażowanych, chcących poszerzać swoje horyzonty. Dajemy możliwość nabycia nowych umiejętności, poznania specyfiki pracy z młodzieżą w tego typu placówce oraz miłą współpracę.
Wszystkich chętnych zapraszamy do biura „Centrum Wolontariatu” Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, które mieści się w Lubawie, przy ul. 19-stycznia 25 (budynek „Antares”). Wszelkich informacji udziela pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa Aleksandra Długokęcka pod nr tel. (89) 645-31-31, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.