PRZEBUDOWA DROGI W BYSZWAŁDZIE
Trwają prace budowlane przy przebudowie drogi powiatowej Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd w miejscowości Byszwałd. W ramach inwestycji wykonawca Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Iława wykona przebudowę drogi wraz z chodnikami, zatokę autobusową, parkingi i odwodnienie. Wartość zadania wynosi 2 mln 454 tys. 698 zł. Termin realizacji do listopada 2011 roku.

PRZETARG NA CHODNIKI
Została podpisana umowa na przebudowę i remont chodników w miejscowościach: Władyki, Pomierki, Prątnica i Omule. Wpłynęło siedem ofert. Do realizacji zadania wybrano firmę MUSA z Targowiska Dolnego za cenę 241 tys. 812, 23 zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 15 października 2011 r.

MODERNIZACJA WODOCIĄGÓW
Została podpisana umowa  z firmą:  Zakład Usług Wiertniczych „STUDWIERT” Piotr Kurkowski na budowę i modernizację systemu wodociągowego na terenie gminy Lubawa. Wartość inwestycji wyniesie 1 mln 68 tys. 798 zł brutto.  Zadanie zostanie dofinansowane w 50% w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

KONKURS NA OLIMPIADĘ
Ogłoszony został konkurs na Zorganizowanie XVIII Terenowej Olimpiady Specjalnej – Lubawa 2011 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych. Termin składania ofert upływa 23 sierpnia 2011 roku.

REMONTY SZKÓŁ
Zakończyły się prace remontowe w Zespole Szkół w Prątnicy polegające na położeniu płytek przemysłowych na posadzkach i schodach. Zadanie za kwotę 31 tys. 800 zł brutto wykonała firma „MARCUS” z Rożentala.
Została podpisana umowa z firmą P.H.U OKNA z Lubawy na wymianę stolarki okiennej w Szkole Podstawowej w Rożentalu. Do 30 sierpnia zostanie wymienionych 12 okien. Wartość zadania 17 tys. 235 zł brutto.
Firma Usługi Remontowo-Budowlane do 20 sierpnia wykona remont pomieszczeń klasowych w Szkole Podstawowej w Byszwałdzie. W ramach zamówienia zostaną odnowione: sala audiowizualna, kuchnia i pomieszczenie gospodarcze oraz klasa. W tej samej szkole firma Handlowo-Usługowa Hydromat dokona wymiany instalacji kanalizacyjnej wraz z podłączeniem szamba. Prace zakończą się do 13 sierpnia 2011 r.
Została podpisana umowa z firmą ogólnobudowlaną z Rożentala na wykonanie prac remontowych w budynku Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki, polegających na osuszeniu ścian budynku. Termin realizacji zadania do 30 września 2011. Koszt 64 tys. 944 zł brutto.

WÓZ STRAŻACKI
W piątek, 26 sierpnia o godz. 15:00 wójt będzie uczestniczył w uroczystościach przekazania ciężkiego samochodu pożarniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie.

MODERNIZACJA LINII NR 9
W środę, 31 sierpnia o godz. 12:00
wójt weźmie udział w spotkaniu informacyjnym z kierownictwem kontraktu „Modernizacji linii nr 9 na odcinku od km 184,800 do km 236,920 obszar LCS Iława”. Celem spotkania będzie omówienie zakresu realizowanych prac przez Budimex S.A. oraz uszczegółowienie zasad współpracy z instytucjami administracji państwowej.

PIKNIK INTEGRACYJNY
W sobotę, 27 sierpnia o godz. 15:00
w Klubie integracji Społecznej w Mortęgach odbędzie się Piknik Integracyjny „Razem Aktywni”. W programie: konkurs plastyczny, turniej sportowy, wystawa prac wykonanych przez dzieci oraz zabawa taneczna.

PLACE ZABAW
W Gutowie został ogrodzony teren przy świetlicy wiejskiej oraz powstał nowy plac zabaw. Wyposażenie placu oraz elementy na ogrodzenie zostaną dofinansowane w kwocie 10.300 zł z funduszy unijnych - oś IV LEADER (PROW 2007-2013). Mieszkańcy zapewnili wkład własny w postaci pracy przy wykonaniu ogrodzenia oraz drewna przeznaczanego do budowy drewnianego ogrodzenia i ławek. W wyposażeniu placu znajduje się zestaw zabawowy: huśtawka, bujak na sprężynie oraz huśtawka ważka. Trwa także modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Byszwałdzie. Zakup wyposażenia placu oraz konserwacja starych elementów zostanie dofinansowana w kwocie 7.500 tys. zł w ramach konkursu Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2011 w zakresie działania Mała infrastruktura wiejska. Dzieci i młodzież mogą już korzystać z dużego zestawu zabawowego.