PIENIĄDZE NA EDUKACJĘ
W poniedziałek, 28 listopada
, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku gminy Lubawa złożonego w ramach programu Kapitał Ludzki działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, została podpisana umowa z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego na „Indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Lubawa”. W ramach projektu o wartości 261 tys. 740 zł będą realizowane dodatkowe zajęcia wyrównawcze dla dzieci oraz rozwijające zainteresowania. Zostaną także zakupione pomoce edukacyjne potrzebne do przeprowadzenia zajęć. Projekt będzie realizowany do 31 sierpnia 2012 roku.

PODPISANIE UMÓW
W tym tygodniu zostaną podpisane dwie kolejne umowy z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsza dotyczy „Zagospodarowania terenu przy świetlicy wiejskiej w Gutowie poprzez budowę placu zabaw oraz wykonanie ogrodzenia”. W ramach projektu gmina na to zadanie otrzyma ponad 10 tys. zł dofinansowania. Kolejna umowa dotyczy „Wykonania centralnego ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Targowisku Dolnym”. Kwota dofinansowania wyniesie 25 tys. zł.

KONFERNENCJA W OLSZTYNIE
We wtorek, 6 grudnia o godz.. 11:00
wójt weźmie udział w konferencji na temat: „Poszukiwanie złóż i perspektywy wydobycia gazu łupkowego w województwie warmińsko-mazurskim” organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

INFORMATYCZNY KONWENT
W dniach 8-9 grudnia wójt będzie uczestniczył w „Konwencie Informatyków Warmii i Mazur”. Na konwencie zostaną przedstawione cele, rezultaty i korzyści wynikające z realizowanych na terenie województwa projektów informatycznych, m.in.:
- Wrota Warmii i Mazur
- Cyfrowy Urząd i Elektroniczny Obieg Dokumentów
- Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów.
Organizatorem konwentu jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

ZARZĄD GMINNEGO ZAWIĄZKU OSP
W poniedziałek, 12 grudnia o godz. 14:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się posiedzenie Zarządu Gminnego Związku OSP RP. Podczas spotkania zaplanowano obecność komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz komendanta powiatowego PSP. Tematem posiedzenia będzie m.in. podsumowanie mijającego roku, przygotowanie zebrań sprawozdawczych w gminnych jednostkach OSP oraz sprawy organizacyjne.

PLANOWANIE STRATEGICZNE
We wtorek 13 grudnia o godz. 10:00
na zaproszenie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego wójt weźmie udział w konferencji inaugurującej planowanie strategiczne w województwie pt. „Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego – w kierunku inteligentnej specjalizacji”.

GMINNY ZJAZD DELEGATÓW LZS
W sobotę, 17 grudnia o godz. 13:00
w sali sesyjnej odbędzie się Gminny Zjazd Delegatów LZS. W porządku obrad zaplanowano m.in. sprawozdanie z działalności, wręczenie nagród dla najlepszych sportowców 2011 roku oraz spotkanie opłatkowe.

MIKOŁAJKI GRUP ZABAWOWYCH
We wtorek, 6 grudnia o godz. 10:00
w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbędą się VI Mikołajki Grup Zabawowych działających na terenie gminy Lubawa.

SPOTKANIE OPŁATKOWE
W piątek, 9 grudnia o godz. 10:00
w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach odbędzie się spotkanie opłatkowe p.n. „Wspólne świętowanie niech w nas pozostanie”. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Działaj Lokalnie VII” realizowanego  w Zespole Szkół.

SPOTKANIE WIGILIJNO-OPŁATKOWE DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH
W piątek 16 grudnia o godz. 10.00 w zajeździe TROPICANA w Rożentalu odbędzie się spotkanie wigilijno opłatkowe dla starszych i samotnych mieszkańców gminy Lubawa.