PRZETARGI
Trwają prace nad przygotowaniem przetargów nieograniczonych na:
- „Zagospodarowanie centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne, chodnik, krawężniki i zjazdy. Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Oraz na:
- „Zagospodarowanie centrum wsi Łążyn wraz z przebudową chodników, dachu i elewacji świetlicy wiejskiej”. Na to zadanie Gmina Lubawa otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 266 tys. zł, co stanowi 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Środki unijne na realizację zadania zostały przyznane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa atrakcyjności zamieszkania, poprawa jakości życia mieszkańców oraz tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju.

KOMISJE RADY GMINY
W środę, 29 lutego o godz. 9:00
w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Porządek posiedzenia:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Informacja o działalności Policji w Lubawie.
3. Informacja o stanie bezrobocia na terenie gminy.
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

Natomiast  na godz. 10:00 zaplanowano wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy, które odbędzie się w sali sesyjnej.  Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Analiza studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lubawa.
3. Informacja na temat stanu urządzeń melioracyjnych i ich konserwacja.
4. Informacja o działalności ARiMR Biura Powiatowego w Iławie.
5. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji rady Gminy.
6. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

SPOTKANIE HODOWCÓW BYDŁA MLECZNEGO
W czwartek, 1 marca o godz. 10:00
wójt weźmie udział w spotkaniu Hodowców Bydła Mlecznego z województwa warmińsko-mazurskiego, które odbędzie się w Urzędzie Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.

ZEBRANIA W JEDNOSTKACH OSP
W piątek, 02 marca o godz. 18:00
odbędą się zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczepankowie i w Omulu.