PRZETARGI
- Został ogłoszony przetarg na „Zagospodarowanie centrum wsi Łążyn wraz z przebudową chodników, dachu i elewacji świetlicy wiejskiej”. Na to zadanie Gmina Lubawa otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 266 tys. zł, co stanowi 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Środki unijne na realizację zadania zostały przyznane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa atrakcyjności zamieszkania, poprawa jakości życia mieszkańców oraz tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju. W ramach inwestycji zostanie wymieniony dach, stolarka okienna w świetlicy wiejskiej. Dodatkowo budynek będzie ocieplony oraz  zostanie odnowiona jego elewacja. Zadanie polegać także będzie na wybudowaniu i przebudowaniu chodników w miejscowości.
Trwają prace nad przygotowaniem przetargów nieograniczonych na:
- „Zagospodarowanie centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne, chodnik, krawężniki i zjazdy. Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
- Oraz na „Przebudowę dachu świetlicy wiejskiej w Byszwałdzie wraz z wykonaniem elewacji”. Zamawiającym jest Biblioteka Publiczna Gminy Lubawa. Przedmiot zamówienia będzie współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów”.

DODATKOWE ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW
Od stycznia tego roku gmina realizuje w 9 placówkach oświatowych projekt systemowy pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Lubawa”. Wartość zadania wynosi ponad 261 tys. zł (85 proc. to środki europejskie, 15 proc. stanowi dotacja celowa z budżetu krajowego). Projekt pozwala realizować od stycznia do czerwca 2012 r. zajęcia wyrównawcze dla dzieci, u których zdiagnozowano określone problemy oraz zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych. Zajęcia wyrównawcze obejmują m.in. gimnastykę korekcyjną, zajęcia logopedyczne czy też zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu. W ramach projektu zostały także zakupione pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć. Zadanie realizowane jest w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

KONFERENCJA W OLSZTYNIE
W środę, 14 marca o godz. 10:30
w Starostwie Powiatowym w Olsztynie wójt weźmie udział w konferencji na temat „Źródeł finansowania projektów w obszarze energetyki, ochrony środowiska i innowacji w ramach dostępnych programów europejskich”. Organizatorami spotkania są: Urząd Marszałkowski, Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z o.o. oraz Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli.

ZEBRANIA W JEDNOSTKACH OSP
Na piątek, 16 marca na godz. 18:0
0 zaplanowano ostatnie z  zebrań sprawozdawczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Zebranie odbędzie się w jednostce OSP Rakowice.

SPOTKANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
W poniedziałek, 19 marca o godz. 10:00
w Hotelu-Restauracji COPERNICUS w Targowisku Dolnym odbędzie się konferencja na temat Programu Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce dla małych i średnich przedsiębiorstw.
W programie spotkania przewidziano wystąpienie przedstawicieli POLSEFF i Banku BGŻ na temat możliwości inwestycji w nowe technologie i urządzenia obniżające zużycie energii lub wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych ze zwrotem w formie inwestycyjnej w wysokości 10% lub 15% kosztów inwestycji.
Organizatorem spotkania jest Bank BGŻ oddział w Lubawie i POLSEFF przy współpracy i patronacie honorowym Urzędu Gminy Lubawa oraz Urzędu Miasta Lubawa.