Trwa inwestycja polegająca na „Zagospodarowaniu centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. Zadanie realizuje firma Skanska. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne przy Ośrodku Zdrowia, miejscowym kościele oraz szkole podstawowej, chodnik, krawężniki i zjazdy. Zadanie zostanie dofinansowane w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Trwa inwestycja polegająca na „Odnowie nawierzchni drogi Rożental-Gierłoż” Do realizacji zadania wybrano Przedsiębiorstwo Budowy Dróg, Mostów i Robót Inżynieryjnych „BUDROMOST” z Ostródy. Przy wyborze wykonawcy kierowano się najniższą ceną. Zadanie obejmuje odnowę dwóch odcinków o łącznej długości 500 mb.

W poniedziałek, 24 września o godz. 14:15 odbędzie się Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubawie. Tematem spotkania będą sprawy organizacyjne.

W środę, 26 września wójt będzie uczestniczył w Samorządowym Kongresie Oświaty, który odbędzie się w Warszawie. Tematem kongresu są zagadnienia związane z finansowaniem i realizacją zadań oświatowych. W debacie wezmą udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedstawiciele Rządu, parlamentu i oświatowi analitycy. Organizatorem kongresu jest Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Poleskiej.

W czwartek, 27 września o godz. 11:00 w świetlicy wiejskiej w Byszwałdzie odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Branachem, wieloletnim dziennikarzem, który  kierował działem reportażu w tygodnikach Kujawy, Walka Młodych i Kultura. Pracował w miesięczniku Reprter i Pa Interpress. Autor kilkuset reportaży i tekstów publicystycznych na łamach m. in. "itd", Życia Literackiego, Prawa i Życia, Tygodnika Solidarność i Gazety Polskiej. Laureat ok. 40 konkursów reporterskich. Autor książek „Grudniowe wdowy czekają” (1990),  „Pierwszy grudzień Jaruzelskiego” (1998, 2006) czy „Mit ojców założycieli – agonia komunizmu zaczęła się w Polsce” (2005, 2008).

W piątek, 28 września o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się XVIII sesja Rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Lubawa za I półrocze 2012 r. oraz informacja o kształtowaniu się Wieloletniej prognozy finansowej w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć – opinia komisji.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2012-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Lubawa oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków,
d) przyjęcia zmian do Statutu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” z siedzibą w Ostródzie,
e) podziału Gminy Lubawa na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.
7. odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Zakończenie obrad.