- Trwa inwestycja polegająca na „Zagospodarowaniu centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. Zadanie realizuje firma Skanska. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne przy Ośrodku Zdrowia, miejscowym kościele oraz szkole podstawowej, chodnik, krawężniki i zjazdy. Zadanie zostanie dofinansowane w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
- Trwa inwestycja polegająca na „Odnowie nawierzchni drogi Rożental-Gierłoż” Do realizacji zadania wybrano Przedsiębiorstwo Budowy Dróg, Mostów i Robót Inżynieryjnych „BUDROMOST” z Ostródy. Przy wyborze wykonawcy kierowano się najniższą ceną. Zadanie obejmuje odnowę dwóch odcinków o łącznej długości 500 mb.
- Został Ogłoszony przetarg nieograniczony na „Zimowe utrzymywanie dróg gminnych i wewnętrznych”. Oferty można składać w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa do 3 października br. Szczegóły przetargu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa.

W środę, 3 października odbędzie się Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu. W programie zaplanowano o godz. 8:20 uroczystą mszę świętą, o 9:15 uroczystą akademię oraz ślubowanie uczniów klasy I.

W czwartek, 4 października o godz. 12:00 wójt weźmie udział w XXIV sesji Rady Powiatu Iławskiego.