- Trwa inwestycja polegająca na „Zagospodarowaniu centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. Zadanie realizuje firma Skanska. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne przy Ośrodku Zdrowia, miejscowym kościele oraz szkole podstawowej, chodnik, krawężniki i zjazdy. Zadanie zostanie dofinansowane w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
- Dokonano wyboru wykonawcy w przetargu nieograniczonym na „Osuszanie ścian wraz z rozwiązaniem gospodarki wodami opadowymi przy budynku Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki”. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Montażowym LUBTECH sp. o.o. z Fijewa.
- W przetargu nieograniczonym na „Modernizację budynku świetlicy wiejskiej w Szczepankowie” wpłynęło sześć ofert. Do wykonania zadania wybrano Firmę Handlowo-Usługową DUDULSKI z Nowego Miasta Lubawskiego. Termin wykonania modernizacji upływa 22 grudnia tego roku.

800-LECIE ZIEMI LUBAWSKIEJ
W poniedziałek, 12 listopada o godz. 10:00
wójt weźmie udział w spotkaniu Zespołu Organizacyjnego 800-lecia ziemi lubawskiej.

SPOTKANIE NA TEMAT ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Wójt Gminy Lubawa oraz Piotr Rydel, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubawskiej i Ewa Rzeszutka, autorka książek o Żołnierzach Wyklętych serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące działalności Żołnierzy Wyklętych na terenie gminy Lubawa i okolic. Spotkanie odbędzie się w środę, 14 listopada o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy.

PODSUMOWANIE MARSZU NA GRUNWALD
W sobotę, 10 listopada  o godz. 17:00
wójt uczestniczył w podsumowanie VI Marszu na Grunwald. Spotkanie odbyło się w sali Gminnego Centrum Kultury w Mazanowie, a jego organizatorem było Bractwo Rycerskie XXVI Chorągwi Zamku Bratian.

WRĘCZENIE ODZNACZEŃ PAŃSTWOWYCH
W niedzielę, 11 listopada o godz. 13.45
w sali sesyjnej nr 52 Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych: srebrnych i złotych medali „Opiekun miejsc pamięci narodowej”. Na wniosek Urzędu Gminy odznaczenia te zostały przyznane: Tadeuszowi Eremusowi, Romanowi Czerepińskiemu, Szkołom Podstawowym w Rumienicy i w Byszwałdzie oraz Zespołowi Szkół w Sampławie.