- W poniedziałek, 21 stycznia wójt gminy Lubawa oraz prezes Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa uczestniczyli w spotkaniu z Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem. W tym dniu Zakład Komunalny Gminy Lubawa podpisał umowę na dofinansowanie zadania „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej. Inwestycja o wartości brutto 7 mln. 500 tys. zł zostanie dofinansowana ze środków unijnych w wysokości 3 mln. zł. W ramach zadania powstaną biologiczna oczyszczalnia ścieków w Kazanicach oraz kanalizacja sanitarna ciśnieniowa. Realizacja inwestycji zakończy się w III kwartale 2014 roku. W dalszym etapie do oczyszczalni będą dołączane kolejne miejscowości. Środki jakie otrzyma Zakład Komunalny Gminy Lubawa to najwyższa kwota dofinansowania spośród 45 umów podpisanych tego dnia na zadania związane z gospodarką wodno-ściekową na obszarach wiejskich.

- Trwają prace przy „Osuszaniu ścian wraz z rozwiązaniem gospodarki wodami opadowymi przy budynku Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki”. Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe LUBTECH sp. o.o. z Fijewa.  Zakończyły się prace polegające na osuszaniu i ociepleniu części fundamentów Szkoły Podstawowej w Złotowie.

- Została podpisana umowa z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Ostródzie na „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z terenu gminy wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych”. Umowa obowiązuje od 2 stycznia do końca grudnia tego roku.

KOMISJE RADY GMINY
W poniedziałek, 28 stycznia o godz. 10:00
w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
- informacja o stanie ochrony przeciwpożarowej;
- informacja o przygotowaniu do ferii zimowych na terenie szkół;
- zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy;
- sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

ZARZĄD ODDZIAŁU POWIATOWEGO  OSP
We wtorek, 29 stycznia o godz. 12:00
wójt weźmie udział w Zarządzie Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iławie. Tematami wiodącymi będą:
- plan pracy na 2013 rok;
- kampania sprawozdawcza w jednostkach OSP;
- zaopiniowanie wniosków na odznaczenia i odznaki dla wyróżniających się działaczy OSP oraz Związku;
- eliminacje środowiskowe oraz gminne OTWP pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ustalenie eliminacji szczebla powiatowego OTWP;
- omówienie terminów imprez planowanych do zorganizowania w ramach „Dnia Strażaka – 2013” oraz innych uroczystości;
- sprawy bieżące.

SESJA RADY GMINY LUBAWA
W czwartek, 31 stycznia o godz. 10:00
w sali sesyjnej odbędzie się XXII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1) Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2) Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3) Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4) Wolne wnioski i interpelacje.
5) Przyjęcie informacji o stanie ochrony przeciwpożarowej.
6) Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2013-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) przystąpienia Gminy Lubawa do realizacji w latach 2013-2014 projektu systemowego pn. „Aktywna rodzina” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
d) regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubawa,
e) wymagań jakie powinni spełniać przedsiębiorcy ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
7) Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8) Zakończenie obrad.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 31 stycznia o godz. 12:00
odbędzie się XXIX sesja Rady Powiatu Iławskiego.

ZARZĄD OSP
W piątek, 1 lutego o godz. 18:00
wójt weźmie udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanicach.

GMINNY ZJAZD LZS
W sobotę, 2 lutego o godz. 13:00
odbędzie się Gminny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów LZS. Zjazd odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Gminy, w porządku obrad m.in. przewidziano:
- wręczenie odznaczeń, wyróżnień dla sportowców oraz przewodniczących kół
- sprawozdanie z działalności Gminnego Zrzeszenia LZS za okres sprawozdawczy
- sprawozdanie Komisji Rewizyjnej
- udzielenie absolutorium Zarządowi
- wybór przewodniczącego GZ LZS w Lubawie i członków Rady Gminnego Zrzeszenia.