Zakład Komunalny Gminy Lubawa Spółka z o.o. ogłosił przetarg na „Budowę systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice”. Przedmiot zamówienia o wartości 7 mln. 500 tys. zł brutto będzie współfinansowany ze środków unijnych w kwocie 3 mln. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013. Planowane zakończenie realizacji projektu przewiduje się na połowę sierpnia 2014 roku. Oferty można składać do 5 marca do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły dostępne na stronach Biuletynu Informacji Publicznej ZGKL Sp. z o.o. oraz Gminy Lubawa.

GOSPODARKA ODPADAMI
We wtorek, 26 lutego o godz. 10:00
, w ramach realizacji trzeciego etapu Ogólnopolskiego Projektu dla Administracji Samorządowej pod nazwą: „Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce”, odbędą się warsztaty terenowe pt. „Nowoczesne metody zagospodarowania odpadów”. Spotkanie odbędzie się w Rudnie, w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

RADA ZATRUDNIENIA
We wtorek, 26 lutego o godz. 13:00
wójt będzie uczestniczył w posiedzeniu Powiatowej Rady zatrudnienia w Iławie.

AKTYWNA RODZINA
W piątek, 1 marca o godz. 10:00
w sali sesyjnej odbędzie się Konferencja inaugurująca realizację projektu systemowego „Aktywna rodzina”. W programie konferencji zaplanowano m.in. prezentację multimedialną na temat realizacji projektu.

SPOTKANIE Z MINISTREM ROLNICTWA
W piątek, 1 marca o godz. 12:00
wójt weźmie udział w spotkaniu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisławem Kalemba. Spotkanie odbędzie się w Nowym Mieście Lubawskim, w Kinie „Harmonia”. Jest to spotkanie otwarte i będzie m.in. dotyczyło odbudowy trzody chlewnej.