Zakład Komunalny Gminy Lubawa Spółka z o.o. ogłosił przetarg na „Budowę systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice”. Przedmiot zamówienia o wartości 7 mln. 500 tys. zł brutto będzie współfinansowany ze środków unijnych w kwocie 3 mln. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013. Planowane zakończenie realizacji projektu przewiduje się na połowę sierpnia 2014 roku. Oferty można składać do 5 marca do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły dostępne na stronach Biuletynu Informacji Publicznej ZGKL Sp. z o.o. oraz Gminy Lubawa.

SZACOWANIE SZKÓD
We wtorek, 5 marca o godz. 11:00
w Urzędzie Gminy Lubawa odbędzie się spotkanie dotyczące szacowania szkód łowieckich. W spotkaniu weźmie udział kierownik Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Gierłoży.
Na spotkanie zapraszamy rolników, którzy są zainteresowani szacowaniem szkód wyrządzanych w uprawach i płodach rolnych przez zwierzynę łowną w obwodzie łowieckim zarządzanym przez Ośrodek Hodowli Zwierzyny Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego w Gierłoży.

SZLAK TURYSTYCZNY NA DRWĘCY
W czwartek, 7 marca o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Miasta w Iławie wójt będzie uczestniczył w  spotkaniu, na którym zostanie ustalony plan działań zmierzających do opracowania Strategii Rozwoju Szlaku turystycznego na rzece Drwęcy i Iławce. Spotkanie organizuje Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie.