SPORTOWA NAGRODA DLA GMINY
W miniony weekend 13-14 września wójt wspólnie z  przewodniczącym Rady Gminy oraz przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie. uczestniczył w uroczystościach wręczenia pucharów i dyplomów laureatom V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013, które odbyły się na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
Gmina Lubawa w tegorocznym konkursie, organizowanym przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich, zajęła drugie miejsce w kraju w grupie III (od 7.500 do 15.000 mieszkańców). Nagrodą jest sfinansowanie zakupu sprzętu sportowego o wartości 9 tys. zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

SPOTKNAIE Z KURATOREM OŚWIATY
We wtorek , 17 września wójt weźmie udział w naradzie z udziałem kuratora oświaty, która odbędzie się o godz. 11:00 w Olsztynie. W porządku spotkania m.in. zaplanowano: informację nt. „ustawy przedszkolnej”, realizacji programów rządowych w województwie, sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2012/2013 oraz informację nt. kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2013/2014.

SPOTKANIE Z BUDIMEXEM
W środę, 18 września o godz. 9:00 wójt spotka się z dyrektorem Budimexu w sprawie objazdów związanych z budową wiaduktu w miejscowości Rakowice oraz remontu mostu w m. Rodzone ma rzece Elszce.

SPOTKANIE W STAROSTWIE
W czwartek, 19 września o godz. 10:00 wójt weźmie udział w posiedzeniu Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Posiedzenie odbędzie się w związku z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 536 Sampława-Iława i występującymi zagrożeniami zarówno dla pieszych i jak i kierujących pojazdami na modernizowanym odcinku. Na posiedzeniu odbędzie się także ocena realizacji programu „Razem Bezpieczniej w Powiecie iławskim” oraz ocena przygotowania drogi do szkoły pod względem bezpieczeństwa uczniów.

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
W piątek, 20 września wójt będzie uczestniczył w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Turystyki „Turystyka i woda – ochrona wspólnej przyszłości”. Uroczystość odbędzie się w Iławie w hotelu „Port 110” o godz. 11:00.

OPŁATY ZA ŚMIECI
Informujemy, że Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubawa mogą dokonywać opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa. Wpłaty dokonuje się bez dodatkowej opłaty w:
- Siedzibie Banku Spółdzielczego w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 2
- Punkcie Kasowym w Lubawie ul. Rynek 1
- Punkcie Kasowym w Rożentalu
Opłaty można także wnosić bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego dostępny na stronie internetowej Gminy Lubawa. Książeczki opłat są do pobrania w siedzibie BS w Lubawie i jego punktach kasowych.
Wpłaty należy wnosić do 15-tego każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.

INWESTYCJE
- Zakład Komunalny Gminy Lubawa Spółka z o.o. ogłosił przetarg nieograniczony na „ Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap I”. Realizacja zadania zaplanowana została do dnia 28 sierpnia 2014 roku Inwestycja o wartości kosztorysowej projektu 2 mln. 26 tys. zł zostanie dofinansowana w kwocie 700 tys. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013.
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych.
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „PRIMBUD” Sp. z o.o. z Działdowa na budowę budynku socjalnego w Szczepankowie. Wartość zadania 876 tys. 751 zł. Termin realizacji zadania do 15 listopada 2014 roku.
- Została podpisana umowa z firmą Roboty ziemne, wodno-kanalizacyjne z Lubawy na „Przebudowę chodnika w miejscowości Omule”. Wartość zadania 129 tys. 702 zł, termin realizacji 15 czerwca 2014 roku.
- Został wyłoniony dostawca węgla kamiennego sortyment kostka i węgla eko-groszek do jednostek organizacyjnych Gminy Lubawa. Zadanie będzie realizowała firma Martex z Iławy.