KOMISJE RADY GMINY
We wtorek, 24 września o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy.
Tematem posiedzenia, m.in. będzie:
- rozpatrzenie informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Lubawa za I półrocze 2013 roku oraz informacji o kształtowaniu się wieloletniej Prognozy Finansowej w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć – opinia;
- zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.

ZEBRANIE WIEJSKIE
W środę, 25 września o godz. 10:00 w Rakowicach odbędzie się zebranie wiejskie z udziałem wójta, przedstawicieli firmy BUDIMEX S.A., Starostwa Powiatowego w Iławie oraz mieszkańców. Tematem zebrania będzie przedstawienie i omówienie zakresu prac dotyczących realizacji inwestycji pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 9 na terenie Gminy Lubawa” oraz związanych z tym utrudnień komunikacyjnych.

DEBATA SPOŁECZNA
W środę, 25 września w godz. 16:00 – 17:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbędzie się debata społeczna nt.. „Bezpieczeństwo w sezonie letnim 2013 r. w powiecie iławskim – podsumowanie i wnioski”. Organizatorami spotkania są: Komenda Powiatowa Policji w Iławie oraz Starostwo Powiatowe.

RADA NADZORCZA
W czwartek, 26 września o godz. 12:00 w Urzędzie Gminy Lubawa odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Spółka z o.o.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 26 września o godz. 12:00 odbędzie się XXXV sesja rady Powiatu Iławskiego.

SESJA RADY GMINY
W piątek, 27 września o godz. 10:00 odbędzie się XXVII zwyczajna sesja rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Lubawa za I półrocze 2013 r. oraz informacja o kształtowaniu się Wieloletniej prognozy finansowej w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć – opinia Komisji.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2013 – 2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) wyrażenia woli przystąpienia przez Gminę Lubawa do realizacji projektu partnerskiego pn. „Nasze Małe Przedszkole” przygotowanego przez Fundację Edukacji Przedszkolnej w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
7. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Zakończenie obrad.

OPŁATY ZA ŚMIECI
Informujemy, że Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubawa mogą dokonywać opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa. Wpłaty dokonuje się bez dodatkowej opłaty w:
- Siedzibie Banku Spółdzielczego w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 2
- Punkcie Kasowym w Lubawie ul. Rynek 1
- Punkcie Kasowym w Rożentalu
Opłaty można także wnosić bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego dostępny na stronie internetowej Gminy Lubawa. Książeczki opłat są do pobrania w siedzibie BS w Lubawie i jego punktach kasowych.
Wpłaty należy wnosić do 15-tego każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.

INWESTYCJE
- Zakład Komunalny Gminy Lubawa Spółka z o.o. ogłosił przetarg nieograniczony na „ Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap I”. Realizacja zadania zaplanowana została do dnia 28 sierpnia 2014 roku Inwestycja o wartości kosztorysowej projektu 2 mln. 26 tys. zł zostanie dofinansowana w kwocie 700 tys. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013.
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych.
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „PRIMBUD” Sp. z o.o. z Działdowa na budowę budynku socjalnego w Szczepankowie. Wartość zadania 876 tys. 751 zł. Termin realizacji zadania do 15 listopada 2014 roku.
- Rozpoczęła się realizacja zadania polegającego na przebudowie chodnika w miejscowości Omule. Inwestycję realizuje firma Roboty ziemne, wodno-kanalizacyjne z Lubawy. Wartość zadania 129 tys. 702 zł, termin realizacji 15 czerwca 2014 roku.