SESJA RADY GMINY LUBAWA
W czwartek, 27 lutego o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne XXXII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2014-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Iławskiemu na realizację zadania publicznego,
d) uchylenia uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubawa w obrębie geodezyjnym Rożental,
e) podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020,
f) określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020.
6. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
7. Zakończenie obrad.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 27 lutego o godz. 12:00 odbędzie się XL Sesja Rady Powiatu Iławskiego.

ZEBRANIA W JEDNOSTKACH OSP
W piątek, 28 lutego o godz. 18:00 odbędzie się zebranie sprawozdawcze w jednostce OSP w w Omulu.

GALA SPORTU SZKOLNEGO
W piątek, 28 lutego o godz. 18:00 odbędzie się Gala Sportu Szkolnego 2014 w Zespole Szkół w Kazanicach. W programie, m.in. prezentacja dziesiątki sportowców 2013, rozwiązanie Plebiscytu na najpopularniejszego Sportowca Zespołu Szkól w Kazanicach oraz ogłoszenie sportowca dekady.

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI
We wtorek, 4 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się lekcja historii z Ewą Rzeszutko autorką książki pt. ,,Partyzanci znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy”. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej  Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.