XXXIV SESJA RADY GMINY LUBAWA
We wtorek, 27 maja o godz. 10:00 odbędzie się XXXIV zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Przyjęcie informacji o stanie zaspakajania potrzeb mieszkaniowych Gminy.
6. Przyjęcie sprawozdania z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
7. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
8. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2013 rok wraz z informacją o stanie mienie komunalnego:
a) odczytanie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Lubawa sprawozdania z wykonania  budżetu Gminy Lubawa za rok 2013,
b) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej dotyczącej wykonania budżetu Gminy Lubawa za rok 2013,
c) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2013r.,
d) przedstawienie wniosku Komisji rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy za rok 2013 z tytułu wykonania budżetu,
e) odczytanie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie wydania opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu za 2013 rok,
f) podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Lubawa absolutorium z tytułu z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2013r.
9. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2014-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) udzielenia pomocy finansowej Województwu Warmińsko-Mazurskiemu,
d) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubawa w obrębie geodezyjnym Rakowice.
10. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
11. Zakończenie obrad.

XV SAMORZADOWE FORUM EKOLOGICZNE
W dniach 28-29 maja wójt będzie uczestniczył w XV Samorządowym Forum Ekologicznym w Rynie. Tematem spotkania będzie „Alternatywne zagospodarowanie odpadów z produkcji rolniczej – biogazownie rolnicze”.

ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI
W czwartek, 29 maja o godz. 10:00 wójt weźmie udział w Zebraniu Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Lubawie. Tematem obrad będzie m.in.: rozpatrzeniem sprawozdania finansowego za 2013 rok oraz sprawozdania Zarządu Banku Spółdzielczego z działalności prowadzonej w minionym roku.

IX MAJOWY PIKNIK DZIECIĘCY
W czwartek, 29 maja o godz. 10:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Złotowie odbędzie się  IX Majowy Piknik Dziecięcy. Tematem przewodnim imprezy jest „Zamek”. Wspólną zabawę rozpocznie sztuka teatralna „Śpiąca Królewna” w wykonaniu pań z Klubu Aktywnych Mam z Łążyna Podczas kilkugodzinnego pikniku nie zabraknie także piosenek, zajęć dla najmłodszych oraz zabaw integracyjnych. Organizatorami corocznej zabawy dla najmłodszych mieszkańców lubawskiej gminy są: Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa oraz Grupy Zabawowe.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 29 maja o godz. 12:00 odbędzie XLIV Sesja Rady Powiatu Iławskiego. Podczas sesji m.in. zaplanowano przyjęcie sprawozdania z działalności Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie za 2013 rok.