PRZEBUDOWY DRÓG I CHODNIKÓW
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „ Przebudowę drogi gminnej w miejscowościach Rożental i Rożental-Gierłoż oraz wykonanie nakładki asfaltobetonowej na drodze gminnej w miejscowości Targowisko Górne. Oferty można składać w sekretariacie Urzędu Gminy do piątku, 6 czerwca do godz. 9:00. Szczegóły na stronach internetowych BIP Gminy Lubawa.
- W wyniku przeprowadzonej procedury rozeznania rynku na przebudowę chodników w miejscowościach: Mortęgi, Tuszewo i Prątnica dokonano wyboru wykonawcy zadania, którym będzie firma „Musa” z Targowiska Dolnego. W ramach zadania zaplanowano w sumie przebudowę ok. 700 metrów kwadratowych chodników. Koszt inwestycji wyniesie ok. 123 tys. zł. Termin zakończenia to 30 września tego roku.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W piątek, 6 czerwca o godz. 10:00 wójt weźmie udział w XVII Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”, które odbędzie się w Urzędzie Gminy w Ostródzie. W porządku obrad zaplanowano m.in. projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu za 2013 rok oraz projekt uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Związku Gmin z tytułu wykonania budżetu związku za 2013 rok.

PIKNIK RODZINNY
W sobotę, 7 czerwca o godz. 15:00 w Mortęgach odbędzie się Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Sołecką w Mortęgach, świetlicę środowiskową, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. W programie m.in.: występy artystyczne, mecz siatkówki plażowej, konkurencje rodzinne i zawody sportowe oraz kącik zabaw dla dzieci.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę, 8 czerwca o godzinie: 14:00 na boisku w Rożentalu odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do startu zgłosiło się 18 drużyn z terenu Gminy Lubawa, w tym jedna kobieca z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynie. Poza rywalizacją wystartują także dwie męskie drużyny pożarnicze z OSP Lubawa. Każda ekipa weźmie udział w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami.