SPOTKANIE ROBOCZE
Na środę, 11 czerwca zostało zaplanowane spotkanie robocze dotyczące termomodernizacji świetlicy wiejskiej w Omulu. Zadanie o wartości ok. 70 tys. zł zrealizuje firma Luxcom z Kulig. Obejmuje ono m.in.:
- docieplenie budynku,
- wykonanie nowej elewacji,
- stolarkę okienną
- oraz instalację zbiornika i wykonanie przyłącza gazowego.
Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 30 września tego roku.

ZŁOTE GODY
W czwartek, 12 czerwca o godz. 12:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości weźmie udział 7 par małżeńskich z terenu gminy Lubawa. Wszyscy Jubilaci zostaną odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP.

ZGROMADZENIE WSPOŁNIKÓW SPÓŁKI
W piątek, 13 czerwca o godz. 9:00 wójt weźmie udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Sp. z o.o., które odbędzie się w siedzibie ZKGL Sp. z o.o. w Łążynie.
Natomiast o godz. 9:30 rozpocznie się Zgromadzenie Wspólników Spółki. W porządku obrad posiedzenia, m.in. zaplanowano analizę sprawozdania finansowego Spółki za 2013 rok.

KONKURS WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH
W piątek, 13 czerwca o godz. 13:00 wójt weźmie udział w spotkaniu dotyczącym organizacji tegorocznego konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2014. Tematem rozmów będzie omówienie regulaminu konkursu, zasad uczestnictwa oraz przyznawanych nagród. W spotkaniu wezmą udział księża z terenu gminy Lubawa, przewodniczący Gminnego Stowarzyszenia LZS w Lubawie oraz pracownicy Urzędu Gminy.

PIKNIKI RODZINNE
W niedzielę, 15 czerwca o godz. 14:00 w Prątnicy odbędzie się Piknik Rodzinny Natomiast o godz. 15:00 rozpocznie się rodzinne świętowanie w Sampławie. Organizatorami pikników są Rady Sołeckie, Świetlice Środowiskowa i Socjoterapeutyczna, miejscowe Zespoły Szkół oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. W programie m.in.: występy artystyczne, pokazy rycerskie, gry i konkursy oraz zabawy taneczne.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę, 8 czerwca o godzinie: 14:00 na boisku w Rożentalu zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do startu zgłosiło się 18 drużyn z terenu Gminy Lubawa, w tym jedna kobieca z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynie. Poza rywalizacją wystartowały także dwie męskie drużyny pożarnicze z OSP Lubawa. Każda ekipa wzięła udział w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami. Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Wojciech Kożuchowski. Zawody wygrała jednostka OSP BYSZWAŁD (108.20 pkt) , II miejsce zajęła OSP LUBSTYNEK (110,90 pkt.) , III OSP ROŻENTAL 1 (112,90 pkt.). Pierwsze miejsce przypadło także jedynej drużynie kobiecej OSP Łążyn (70,53 pkt.).