TERMOMODERNIZACJE ŚWIETLIC
- Trwają prace termomodernizacyjne w świetlicach wiejskich w Grabowie oraz w Wałdykach. Oba zadania wykonuje firma „Mały” Roman Kafczyński Józefowa. Inwestycje o łącznej wartości prawie 190 tys. zł zostaną zrealizowane do 30 września tego roku.
- Zakończyła się natomiast termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Omulu. Zadanie o wartości ok. 70 tys. zł realizowała firma Luxcom z Kulig. Zakres zadania obejmował m.in.: docieplenie budynku, wykonanie nowej elewacji, stolarkę okienną oraz instalację zbiornika i wykonanie przyłącza gazowego.
- W Rakowicach dobiega końca rozbudowa budynku świetlicy wraz ze strażnicą. Budynek zyska pomieszczenie garażowe dla potrzeb miejscowej jednostki OSP, powiększy się również powierzchnia świetlicy.

PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH
Trwa przebudowa drogi gminnej w miejscowości. Rożental i Rożental-Gierłoż oraz wykonanie nakładki asfaltobetonowej na drodze gminnej w miejscowości. Targowisko Górne. Zadanie zrealizuje Skanska S.A. z Warszawy. Wartość inwestycji to ponad 395 tys. zł.

PRZEBUDOWA CHODNIKÓW
Trwa przebudowa chodników w miejscowościach: Mortęgi, Tuszewo i Prątnica. Zadanie realizuje firma MUSA z Targowiska Dolnego. Do tej pory zrealizowano już zadanie w Prątnicy, gdzie położono 140 mb chodnika. Obecnie prace trwają w Tuszewie. Po ich zakończeniu pracownicy zajmą się budową chodnika w Mortęgach. W sumie po zakończeniu tego zadania powstanie prawie 450 mb nowych ścieżek dla pieszych.

PARK W FIJEWIE
Porządkuje się teren w parku w Fijewie. Po ubiegłorocznych remontach zaplecza dla sportowców oraz płyty boiska, w tym roku Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zajęło się uporządkowaniem terenu wokół obiektów. W ramach umowy zawartej z Samorządem Województwa Warmińsko - Mazurskiego została odnowiona główna ścieżka biegnąca przez cały park. Po nawiezieniu tłucznia, zamontowaniu ławek i koszy na śmieci powstał teren sprzyjający spacerom czy jeździe na rowerze. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 31 tys. zł z czego prawie 25 zostało zrefundowane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Przy wyjściu z parku w kierunku Urzędu Gminy powstał nowy chodnik. Po ustaleniu przejścia na drugą stronę ulicy, powstanie również bezpieczne przejście dla pieszych.

SPOTKANIE W SPRAWIE ORGANIZACJI DOŻYNEK
W poniedziałek, 4 sierpnia o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie członków Komitetu Organizacyjnego Gminnych Dożynek – Rożental 2014. Spotkanie odbędzie się w szkole podstawowej w Rożentalu i będzie dotyczyło umówienia szczegółów organizacji uroczystości, która została zaplanowana na niedzielę 7 września.

SPOTKANIE W SPRAWIE DRÓG WOJEWÓDZKICH
We wtorek, 5 sierpnia w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Olsztynie w sprawie inwestycji dotyczącej przebudowy drogi wojewódzkiej w Tuszewie.