OTWARCIE INWESTYCJI
W poniedziałek, 3 listopada o godz. 14:00 wójt weźmie udział w uroczystym otwarciu inwestycji zrealizowanych w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 dotyczącej nowego Oddziału Neurologicznego i Udarowego oraz pomieszczeń pomocniczych i administracji Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

PODPISANIE UMOWY NA II ETAP SKANALIZOWANIA BYSZWAŁDU
We wtorek, 4 listopada zostanie podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dofinansowanie – w ramach PROW 2007-2013, inwestycji polegającej na budowie kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II.
W ramach zadania zostanie wykonany drugi etap skanalizowania Byszwałdu, w efekcie którego pozostali mieszkańcy Byszwałdu zostaną podłączeni do sieci kanalizacyjnej. Oznacza to 100 procentowe skanalizowanie miejscowości.
Po podpisaniu umowy zostanie ogłoszony przetarg. Termin realizacji budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości. Już w przyszłym roku Rożental.

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA
W środę, 5 listopada o godz. 10:30 w Olsztynie wójt weźmie udział w Konferencji podsumowującej wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie warmińsko-mazurskim „Człowiek podstawą rozwoju regionu”.

SESJA RADY GMINY
W czwartek, 6 listopada o godz. 10:00 odbędzie się XXXVII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Lubawa za rok szkolny 2013/2014.
6. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
7. Informacja dotycząca oświadczeń majątkowych:
a) radnych,
b) pozostałych osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń majątkowych.
8. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2014-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) zmieniająca uchwałę w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Lubawa na lata 2014-2018,
d) przyjęcia „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa”,
e) Programu współpracy Gminy Lubawa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015,
f) w sprawie zmiany uchwały Nr VIII/50/11 rady Gminy Lubawa z dnia 30 czerwca 2011 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego określającego tryb i sposób powoływania i odwoływania członków zespołu oraz szczegółowe warunki jego funkcjonowania,
g) zatwierdzenia planów pracy Komisji Rady na 2015 rok,
h) planu pracy Rady na 2015 rok.
9. Sprawozdanie z działalności organów Gminy za okres kadencji.
10. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
11. Wręczenie podziękowań za pracę w organach samorządu gminnego.
12. Zakończenie obrad.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W czwartek, 6 listopada o godz. 17:00 w sali sportowej Zespołu Szkół w Kazanicach odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program:
17:00 – uroczysta msza św. Polowa (sala sportowa) w intencji Ojczyzny
18:00 – inscenizacja z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego „Nie złamie wolnych żadna klęska”.
Natomiast w piątek, 7 listopada o godz. 18:00 odbędzie się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Prątnicy.

TERMOMODERNIZACJE ŚWIETLIC
Zakończyły się termomodernizacje świetlic wiejskich w Tuszewie i w Pomierkach. Trwają prace w świetlicy w Lubstynie. Rok 2014 praktycznie zakończy proces modernizacji wszystkich świetlic wiejskich na terenie gminy Lubawa.

PRZETARGI
- Trwa remont chodników w miejscowościach Szczepankowo i Zielkowo. Zadanie realizuje firma MUSA z Targowiska Dolnego. Wartość inwestycji wynosi ok. 37 tys. zł, a termin zakończenia upływa 10 listopada tego roku.
- Została podpisana umowa na dostawę wyposażenia do oddziałów przedszkolnych w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. Wartość całej inwestycji to ponad 286 tys. zł. Dostawcą wyposażenia będzie firma Cezas z Gorzowa Wielkopolskiego. Projekt w 100% jest finansowany ze środków zewnętrznych.
- Trwa montaż placów zabaw w 8 szkołach podstawowych w ramach projektu "Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa". Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pronat ze Starej Wsi. Planowane zakończenie prac 14 listopada 2014 r.