WNIOSKI NA USUNIĘCIE AZBESTU
Do 29 lutego 2016 r. trwa nabór wniosków o dofinansowanie zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa", które realizowane będzie w 2016 roku w ramach "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa".
Dofinansowanie nie obejmuje wykonania nowego poszycia dachowego. Druki wniosków są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.bip.gminalubawa.pl , u Sołtysów oraz w siedzibie urzędu - pokój nr 23.

NARADA ROCZNA
W środę 17 lutego o godz. 13:00 wójt weźmie udział w uroczystej naradzie rocznej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, której celem będzie podsumowanie działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu iławskiego w 2015 roku. Narada odbędzie się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie.

KONSULTACJE SPOŁECZNE
W piątek 19 lutego o godz. 12:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędą się konsultacje społeczne, które przeprowadzi Komendant Komisariatu Policji w Lubawie. Konsultacje będą dotyczyć powiatowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Spotkanie odbędzie się z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy, sołtysów oraz mieszkańców gminy Lubawa.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE W JEDNOSTKACH OSP
Trwają zebrania sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Lubawa. Podczas spotkań ochotnicy wybierają nowe władze na kolejne pięć lat. Zebrania są także okazją do podsumowania działalności w roku 2015, m.in. udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zawodów sportowo-pożarniczych, pomocy w zabezpieczaniu imprez, oraz akcji pomocy. Zebrania potrwają do końca lutego. Najbliższe odbędą się w piątek 19 lutego o godz. 17:00 w Szczepankowie oraz godz. 18:30 w Łążynie. Ostatnie 26 lutego w Gutowie i w Rumienicy.

ZJAZD GMINNY LZS
W sobotę 20 lutego o godz. 15:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Lubawie odbędzie się Gminny Zjazd Sprawozdawczo-Programowy Delegatów Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie. W porządku Zjazdu m.in. sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za okres sprawozdawczy, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oraz udzielenie absolutorium Zarządowi, wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla sportowców, trenerów oraz działaczy.