CZYSTE ŚRODOWISKO

W poniedziałek 15 grudnia o godz. 10:00 wójt weźmie udział w V Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Podczas Zgromadzenia, m.in. zostaną podjęte uchwały w sprawie odpłatnego przyjmowania przez punkt selektywnego zbierania z działalności rolniczej nie stanowiących odpadów komunalnych oraz przystąpienia do programu w celu pozyskania dofinansowania; w sprawie ustalenia wysokości i terminu wpłaty rocznej składki członkowskiej dla członków Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko z siedzibą w Ostródzie na 2020 rok.

PARTNERSKIE KLUBY BIZNESU

W poniedziałek 15 grudnia o godz. 10:30 odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie biznesowe grupy MAZURY Iława, Ostróda, Lubawa, Nowe Miasto Lubawskie. Celem spotkania jest prezentacja projektu Partnerskich Klubów Biznesu w regionie, wzajemna integracja przedsiębiorców oraz rozmowy networkingowe.

WIGILJA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH

W środę 18 grudnia o godz. 10:00 w restauracji Tropicana w Rożentalu odbędzie się tradycyjne spotkanie wigilijno-opłatkowego dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Lubawa. W programie znalazło się kolędowanie w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rożentalu oraz „Śpiewającego Klubu Seniora z Rakowic” a także wręczenie paczek i upominków specjalnie na tą okazję przygotowanych przez uczestników Klubów „Senior +” w Złotowie i Mortęgach. Organizatorem spotkania jest Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

KOMISJE RADY GMINY LUBAWA

W poniedziałek 25 listopada o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie: zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy; opracowanie planów pracy Komisji Rady na 2020 rok; opracowanie planu pracy Rady Gminy na 2020 rok oraz sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

DOŻYNKI GMINNE – RUMIENICA 2019

W niedzielę 1 września w Rumienicy odbędzie się tegoroczne Święto Plonów Gminy Lubawa.

Program Dożynek Gminnych 2019:

13:45 - zbiórka delegacji z wieńcami dożynkowymi przed kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej w Rumienicy, poświęcenie wieńców

14:00 - uroczysta msza święta - dziękczynienie za plony

15:00 - przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości

15:15 - uroczyste rozpoczęcie Dożynek

15:30 - koncert Orkiestry Dętej z Turznicy

16:00 – I cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

17:30 - ogłoszenie wyników w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz w konkursie kulinarnym „Kuchnia Ziemi Lubawskiej”

18:00 - II cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

19:00 - Zespół Miły Pan - koncert disco polo

20:30 - zakończenie Dożynek

SPOTKANIE W SPRAWIE ORGANIZACJI DOŻYNEK

Na piątek 23 sierpnia oraz wtorek 27 sierpnia zaplanowane zostały kolejne spotkania dotyczące organizacji Dożynek Gminnych. Tegoroczne święto plonów odbędzie się w niedzielę 1 września w Rumienicy.

Program Dożynek Gminnych 2019:

14:00 - uroczysta msza święta - dziękczynienie za plony

15:00 - przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości

15:15 - uroczyste rozpoczęcie Dożynek

15:30 - koncert Orkiestry Dętej z Turznicy

16:00 - I cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

18:00 - II cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

19:00 - Zespół Miły Pan - koncert disco polo

20:30 - zakończenie Dożynek

100-LECIE OSP W KAZANICACH

W sobotę 24 sierpnia w miejscowości Kazanice odbędzie się uroczystość Jubileuszu 100-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanicach. Obchody rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą świętą w kościele pw. Świętego Jakuba Apostoła. Po mszy nastąpi przemarsz do Remizy Strażackiej oraz oficjalne otwarcie uroczystości.

SPOTKANIE WE SPRAWIE ORGANIZACJI DOŻYNEK

W poniedziałek 15 lipca o godz. 15:00 W Rumienicy odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji Dożynek Gminnych. Tegoroczne święto plonów zaplanowane zostało na niedzielę 1 września w Rumienicy.

ŚWIĘTO POLICJI

W piątek 19 lipca Wójt będzie uczestniczył w obchodach Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Uroczystości odbędą się o godz. 12:00 w Kinoteatrze „Pasja” i będą połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.