SPOTKANIE W SPRAWIE ORGANIZACJI DOŻYNEK

Na piątek 23 sierpnia oraz wtorek 27 sierpnia zaplanowane zostały kolejne spotkania dotyczące organizacji Dożynek Gminnych. Tegoroczne święto plonów odbędzie się w niedzielę 1 września w Rumienicy.

Program Dożynek Gminnych 2019:

13:45 - zbiórka delegacji z wieńcami dożynkowymi przed kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej w Rumienicy, poświęcenie wieńców

14:00 - uroczysta msza święta - dziękczynienie za plony

15:00 - przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości

15:15 - uroczyste rozpoczęcie Dożynek

15:30 - koncert Orkiestry Dętej z Turznicy

16:00 - I cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

17:30 - ogłoszenie wyników w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz w konkursie kulinarnym „Kuchnia Ziemi Lubawskiej”

18:00 - II cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

19:00 - Zespół Miły Pan - koncert disco polo

20:30 - zakończenie Dożynek

100-LECIE OSP W KAZANICACH

W sobotę 24 sierpnia w miejscowości Kazanice odbędzie się uroczystość Jubileuszu 100-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanicach. Obchody rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą świętą w kościele pw. Świętego Jakuba Apostoła. Po mszy nastąpi przemarsz do Remizy Strażackiej oraz oficjalne otwarcie uroczystości.

SPOTKANIE WE SPRAWIE ORGANIZACJI DOŻYNEK

W poniedziałek 15 lipca o godz. 15:00 W Rumienicy odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji Dożynek Gminnych. Tegoroczne święto plonów zaplanowane zostało na niedzielę 1 września w Rumienicy.

ŚWIĘTO POLICJI

W piątek 19 lipca Wójt będzie uczestniczył w obchodach Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Uroczystości odbędą się o godz. 12:00 w Kinoteatrze „Pasja” i będą połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

KOMISJE RADY GMINY LUBAWA

We wtorek 25 czerwca o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
- informacja o stanie zaawansowania inwestycji w Gminie Lubawa;
- omówienie sprawozdania finansowego Gminy za rok 2018 wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2018 rok;
- zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy;
- sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA

W środę 26 czerwca o godz. 10:00 w Olsztynie odbędzie się konferencja nt. „Wsparcie samorządów, spółek komunalnych i osób fizycznych w procesie modernizacji energetycznej”.

PRZEBUDOWY DRÓG

Trwa inwestycja polegająca na przebudowie drogi gminnej 147006N, 147041N w miejscowości Sampława, Ludwichowo. Zadanie zostanie w 50 proc. współfinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Przebudowa drogi obejmuje odcinek o długości 753 m. i polega m.in. na wykonaniu jezdni, zjazdów na posesję oraz przystanku autobusowego.

OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI

Wójt Gminy Lubawa dokonał wyboru Wykonawcy zadania pn.: „Budowa 2 otwartych stref aktywności dla mieszkańców Gminy Lubawa”. Inwestycję wykona firma MAGIC GARDEN Sp. z o.o. z Pakości. Zadanie zostanie zrealizowane na terenach przyszkolnych w Rożentalu oraz Sampławie. Przewidywany termin realizacji to 15 października 2019 r. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) dofinansowane zostaną przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. Całkowity koszt zadania to 63.935,40 zł. 50% inwestycji pokryją środki z FRKF. W ramach inwestycji na każdy obiekt zostaną zakupione i zamontowane takie urządzenia jak: wyciskanie siedząc podwójne, wyciąg górny podwójny, zestaw: wahadło, biegacz, twister, wioślarz, prasa nożna, orbitrek, 4 Ławki, betonowy stół do gry w piłkarzyki, stół do gry w warcaby i chińczyka oraz stojak na rowery

PRZEBUDOWY DRÓG

- Zadanie dotyczące przebudowy drogi gminnej 147006N, 147041N w miejscowości Sampława, Ludwichowo zostanie w 50 proc. współfinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Przebudowa drogi obejmie odcinek o długości 753 m. i będzie polegać m.in. na wykonaniu jezdni, zjazdów na posesję oraz przystanku autobusowego.

OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI

Zadanie pn. „Budowa 2 otwartych stref aktywności dla mieszkańców Gminy Lubawa" zostało pozytywnie zaopiniowane do dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) 2019. W ramach zadania wybudowane zostaną dwie siłownie zewnętrzne przy Szkołach Podstawowych w Rożentalu i Sampławie. Łączna kwota zadania wynosi ponad 75 tys. zł, z czego 50 proc. pokryje dofinansowanie.