Uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Kazanicach rozpoczęły się dożynki w gminie Lubawa. Następnie korowód dożynkowy, przy akompaniamencie orkiestry dętej z Lubawy, przemaszerował  na teren szkoły, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
Podczas tegorocznych dożynek gminnych, które odbyły się w tym roku w Kazanicach, blok artystyczny był bardzo bogaty. Przed publicznością zaprezentował się zespół ludowy „Warmianki” oraz szkolny „Wesołe Bąble”. Równocześnie w trakcie dożynek zorganizowano konkurs „Kuchnia Ziemi Lubawskiej”, podczas którego zaprezentowało się 14 drużyn. Zwycięzcami zostały egzekwo drużyna z Rakowic oraz z Brzozia Lubawskiego.
Natomiast wieczorem dla zgromadzonej publiczności zabrzmiały dźwięki zespołów „Trzy Korony” oraz „Mariachi”. Dożynki gminne zakończył pokaz teatru ognia w wykonaniu młodzieży z gminnej świetlicy w Prątnicy i Sampławie.

MARCIN MICHALSKI

PODZIĘKOWANIA