We wtorek 18 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu informacyjnym na temat „Możliwości wsparcia inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji”.

Uczestników wydarzenia przywitał Wójt Gminy Tomasz Ewertowski. Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną SA reprezentowali: Marcin Kemski , starszy inspektor Departamentu Infrastruktury Strefy oraz Ewelina Sulkowska,.

Podczas spotkania omówiono możliwości otrzymania pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego – zgodnie z mapą pomocy regionalnej na lata 2014-2020 w województwie warmińsko-mazurskim do 70 % wartości nowej inwestycji (wydatków inwestycyjnych lub dwuletnich kosztów pracy nowych pracowników). Przedstawiono kryteria otrzymania wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, której oferta kierowana jest do przedsiębiorców planujących nowe inwestycje rozumiane jako następujące działania dotyczące przedsiębiorstwa: założenie nowego, zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego, dywersyfikacja produkcji przez wprowadzenie wyrobów uprzednio nieprodukowanych lub zasadnicza zmiana dotycząca procesu produkcyjnego. Po prezentacji pracownicy W-M SSE SA udzielili przedsiębiorcom odpowiedzi na ich pytania.