Polish Czech English French German Russian

Statystyki

3083547
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
244
3525
8113

POMOC DLA POWODZIAN

Ochotnicza Straż Pożarna oraz Rada Sołecka z miejscowości Targowisko zorganizowały zbiórkę dla powodzian. Akcja rozpoczęła się w sobotę, 4 czerwca o godzinie 13:00 w budynku byłej remizy OSP i potrwa do dzisiaj, do dnia 7 czerwca.  Do obecnej chwili zebrano: 3.900 zł, 171 worków zboża oraz drobne dary rzeczowe (np. żywność, komplety pościeli). Mieszkańcy bardzo licznie i chętnie odpowiedzieli na apel o pomoc ofiarowując od kilku worków zboża nawet do tony.
Za zebrane pieniądze zostanie zakupione zboże i przekazane do gminy Słubice w województwie mazowieckim dla miejscowości Świniary.  Dary pojadą bezpośrednio do wójta gminy skąd zostaną przekazane powodzianom. Koordynatorem akcji jest Zarząd OSP.

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć się do akcji i pomóc w transporcie blisko 20 ton zboża proszony jest o kontakt z jednostką OSP w Targowisku. (naczelnik OSP: Zbigniew Twardy tel. 608 51 61 15)

 

FOTO

  • fot_1
  • fot_2
  • fot_3
  • fot_4
  • fot_5
  • fot_6


Agencja Nieruchomości Rolnych   Strona www.e-lubawa.pl   Strona www.lubawa.tv   Regionalny System Wspierania Innowacji   Turystyka Wspólna Sprawa   Lokalna Grupa Działania - Ziemia Lubawska   Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego   Centrum Organizacji Pozarządowych "Przystań" w Iławie   Stowarzyszenie pamięć Jana Pawła II