Polish Czech English French German Russian
facebook_page_plugin

Statystyki

3120857
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
136
5540
20743

Przy Zespołach Szkół w Grabowie-Wałdykach oraz Kazanicach powstają nowe wielofunkcyjne boiska sportowe. Trwa również budowa hali sportowej przy szkole w Złotowie, natomiast w Targowisku powstaje plac zabaw.

Boiska o nawierzchni polipropylenowej będą przystosowane do uprawiania takich dyscyplin jak piłka ręczna, nożna, tenis ziemny, siatkówka i koszykówka. Wykonawcą inwestycji w Grabowie - Wałdykach jest firma Grzegorza Kopiczyńskiego z Nowego Miasta Lubawskiego. Na to zadanie, o wartości ok. 300 tys. zł, gmina otrzymała 50 procentowe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Natomiast budowę boiska w Kazanicach realizuje firma „Sport Grupa” Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Koszt inwestycji wynosi blisko 400 tys. zł a jej zakończenie zaplanowane zostało na połowę czerwca tego roku.
Natomiast do końca lipca potrwa budowa sali gimnastycznej  przy Szkole Podstawowej w Złotowie. Wykonawcą zadania jest Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Wartość inwestycji wynosi ponad 1 mln 400 tys. zł. Sala o powierzchni 738,88 m² i nowatorskiej konstrukcji łukowo-drewnianej, która sprawdziła się trzy lata temu przy budowie podobnego obiektu w Rożentalu, usytuowana jest przy szczytowej ścianie szkoły. Obiekt będzie ogrzewany przez olejową kotłownię ekologiczną i zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy południowej ścianie budynku zaprojektowano podjazd dla wózków.
Rozpoczęły się prace przy budowie placu zabaw dla dzieci w miejscowości Targowisko. Bezpieczne miejsce dla najmłodszych mieszkańców wsi powstaje na tyłach budynku byłej szkoły i razem z powstałymi niedawno boiskami do gry w piłkę plażową oraz piłkę nożną stworzy mini kompleks rekreacyjno-sportowy. Teren placu zostanie ogrodzony i wyposażony m.in. w huśtawki, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i piaskownicę. Prace potrwają do połowy lipca a uczestniczą w nich mieszkańcy Targowiska wspierani przez Zakład Komunalny Gminy Lubawa. Zadanie w kwocie blisko 13 tys. zł zostanie dofinansowane w ramach Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Podobne place w ramach tego samego programu powstaną także w miejscowościach Łążyn i Szczepankowo.

FOTO
Trwa budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Kazanicach

  • boisko_kazanice_0
  • boisko_kazanice_1
  • boisko_kazanice_2
  • boisko_kazanice_4
  • boisko_kazanice_5

Ruszyły pierwsze prace przy budowie placu zabaw dla dzieci w Targowisku

  • boisko_targowisko_1

Agencja Nieruchomości Rolnych   Strona www.e-lubawa.pl   Strona www.lubawa.tv   Regionalny System Wspierania Innowacji   Turystyka Wspólna Sprawa   Lokalna Grupa Działania - Ziemia Lubawska   Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego   Centrum Organizacji Pozarządowych "Przystań" w Iławie   Stowarzyszenie pamięć Jana Pawła II