POWSTAJĄ CHODNIKI I DROGI

Trwa budowa chodników w miejscowościach Fijewo i Byszwałd. Termin zakończenia obu inwestycji zaplanowano na 15 lipca. Został także ogłoszony przetarg na przebudowę i remont dróg na odcinkach Kazanice – Rożental i Pomierki – Kołodziejki.

W Fijewie powstaje ok. 500 metrowy odcinek chodnika z kostki polbruk o szerokości 2,5 metra. Prace objęły m.in. odwodnienie i uporządkowanie terenu, wykonanie zjazdów do posesji oraz oddzielenie chodnika od jezdni poboczem o szerokości 1 metra. Wykonawcą inwestycji jest Wielobranżowy Zakład Usługowo-Produkcyjny i Handlowy „Spomer” z Iławy. Koszt zadania wyniesie ponad 117 tys. zł.
Przebudowa drogi w Byszwałdzie jest realizowana przez firmę z Nowego Miasta Lubawskiego. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. roboty rozbiórkowe i ziemne, poszerzenie jezdni, budowę chodników z kostki betonowej typu polbruk oraz przyłącza kanalizacji deszczowej. Wartość zadania wynosi blisko 282 tys. zł.
Trwa także przebudowa drogi gminnej Kazanice – Rodzone do gminnych terenów inwestycyjnych. Prace o wartości ponad 380 tys. zł  potrwają do 20 lipca, a ich wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy.
Z innych inwestycji drogowych zaplanowano także przebudowę chodnika w Grabowie, przebudowę skrzyżowania i drogi w Władykach, przebudowę dróg w Targowisku, Pomierkach oraz na odcinkach Rożental – Gierłoż oraz Kazanice – Rożental. Na przełomie maja i czerwca rozpocznie się II etap zadania wspólnie realizowanego z przez gminę Lubawa i powiat iławski: przebudowa drogi Prątnica – Rumienica. Na wniosek gminy Lubawa w bieżącym roku wybudowane zostaną również ciągi pieszo-rowerowe przy drogach wojewódzkich w miejscowości Tuszewo oraz na trasie Rodzone – Sampława.

Fijewo: po zakończeniu prac chodnik będzie przebiegał przez całą miejscowość

• drogi_1
  • drogi_10
  • drogi_2