BEZPIECZNA ZABAWA DLA NAJMŁODSZYCH

We wtorek, 15 czerwca wójt Tomasz Ewertowski podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na projekt „Radosne Szczepankowo miejscem aktywnego wypoczynku.” W ramach projektu już wkrótce najmłodsi mieszkańcy miejscowości będą cieszyć się nowym ogrodzonym placem zabaw.

Budowa zostanie dofinansowana w kwocie 12 tys. 654,89 zł w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013. Natomiast do końca czerwca zakończą się prace przy budowie podobnego placu w Targowisku Dolnym. Umowa na projekt „Każdy sposób na aktywność w Targowisku jest dobry” została podpisana 10 maja. Plac zabaw, który ma być wyposażony w huśtawki, domek ze zjeżdżalnią i piaskownicę powstaje w okolicach dawnego budynku szkoły. W kolejce czeka też  Łążyn.

Tymczasem mieszkańcy Kazanic od roku korzystają z „Ogródka Jordanowskiego” - miejsca do gier i zabaw dla swoich dzieci, które powstało dzięki ich własnej inicjatywie. – Kiedy zapadła decyzja i znaleźliśmy  odpowiednie miejsce – opowiada Joanna Jackiewicz, sołtys miejscowości – od razu zabraliśmy się do działania. Pracy i biegania było dużo, musieliśmy załatwić drążki i deski do ogrodzenia, ziemię, tłuczeń, koparkę. Jednak dzięki pomocy naszych organizacji, sponsorów a przede wszystkim wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców wsi odnieśliśmy sukces.

Dzisiaj Ogródek Jordanowski cieszy się dużym zainteresowaniem. Na najmłodszych czekają zjeżdżalnie, huśtawki i domek z drabinkami, na dorosłych ławki i bezpieczne miejsce na ognisko.

• 01
  • 02