W miniony piątek 25 września wójt Gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski odebrał z rąk Jarosława Słomy, wiceprezydenta Olsztyna nagrodę za zdobycie I miejsca w tegorocznym XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2015. Uroczystości, które odbyły się w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zgromadziły laureatów z całego kraju. Dopełnieniem wręczenia pamiątkowych plakiet i pucharów tegorocznym zwycięzcom był występ zespołu „Czerwony Tulipan”.

W dniach od 26 maja do 01 czerwca 2015 r. po raz kolejny Gmina Lubawa przystąpiła do Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Ta największa impreza sportu masowego w Polsce rozegrana została w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Uczestniczyło w niej ponad 500 polskich miast i gmin. Gmina Lubawa zajęła I miejsce w grupie III od 7,5 do 15 tys. mieszkańców pokonując 133 rywali.
Zmagania sportowe trwały na terenie całej gminy od Dnia Matki do Dnia Dziecka. W tym czasie odbyło się 91 różnego rodzaju imprez sportowych, m.in. turnieje piłki nożnej, siatkowej, tenisa stołowego, biegi masowe i zawody lekkoatletyczne, w których łącznie wzięło udział 6.907 osób. Organizatorem i koordynatorem imprez było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie. Przy organizacji turniejów i zawodów przyświecał główny cel imprezy jakim jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych mieszkańców, szczególnie tych którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://gminalubawa.pl/images/ogloszenia/2015/turniej_miast_i_gmin