Polish Czech English French German Russian
facebook_page_plugin

Statystyki

3232731
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
1316
2947
28757

W miniony piątek 25 września wójt Gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski odebrał z rąk Jarosława Słomy, wiceprezydenta Olsztyna nagrodę za zdobycie I miejsca w tegorocznym XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2015. Uroczystości, które odbyły się w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zgromadziły laureatów z całego kraju. Dopełnieniem wręczenia pamiątkowych plakiet i pucharów tegorocznym zwycięzcom był występ zespołu „Czerwony Tulipan”.


W dniach od 26 maja do 01 czerwca 2015 r. po raz kolejny Gmina Lubawa przystąpiła do Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Ta największa impreza sportu masowego w Polsce rozegrana została w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Uczestniczyło w niej ponad 500 polskich miast i gmin. Gmina Lubawa zajęła I miejsce w grupie III od 7,5 do 15 tys. mieszkańców pokonując 133 rywali.
Zmagania sportowe trwały na terenie całej gminy od Dnia Matki do Dnia Dziecka. W tym czasie odbyło się 91 różnego rodzaju imprez sportowych, m.in. turnieje piłki nożnej, siatkowej, tenisa stołowego, biegi masowe i zawody lekkoatletyczne, w których łącznie wzięło udział 6.907 osób. Organizatorem i koordynatorem imprez było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie. Przy organizacji turniejów i zawodów przyświecał główny cel imprezy jakim jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych mieszkańców, szczególnie tych którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

FOTO

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://gminalubawa.pl/images/ogloszenia/2015/turniej_miast_i_gmin

Agencja Nieruchomości Rolnych   Strona www.e-lubawa.pl   Strona www.lubawa.tv   Regionalny System Wspierania Innowacji   Turystyka Wspólna Sprawa   Lokalna Grupa Działania - Ziemia Lubawska   Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego   Centrum Organizacji Pozarządowych "Przystań" w Iławie   Stowarzyszenie pamięć Jana Pawła II