Polish Czech English French German Russian
facebook_page_plugin

Statystyki

3120839
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
118
5522
20725

W miniony piątek 25 września wójt Gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski odebrał z rąk Jarosława Słomy, wiceprezydenta Olsztyna nagrodę za zdobycie I miejsca w tegorocznym XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2015. Uroczystości, które odbyły się w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zgromadziły laureatów z całego kraju. Dopełnieniem wręczenia pamiątkowych plakiet i pucharów tegorocznym zwycięzcom był występ zespołu „Czerwony Tulipan”.


W dniach od 26 maja do 01 czerwca 2015 r. po raz kolejny Gmina Lubawa przystąpiła do Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Ta największa impreza sportu masowego w Polsce rozegrana została w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Uczestniczyło w niej ponad 500 polskich miast i gmin. Gmina Lubawa zajęła I miejsce w grupie III od 7,5 do 15 tys. mieszkańców pokonując 133 rywali.
Zmagania sportowe trwały na terenie całej gminy od Dnia Matki do Dnia Dziecka. W tym czasie odbyło się 91 różnego rodzaju imprez sportowych, m.in. turnieje piłki nożnej, siatkowej, tenisa stołowego, biegi masowe i zawody lekkoatletyczne, w których łącznie wzięło udział 6.907 osób. Organizatorem i koordynatorem imprez było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie. Przy organizacji turniejów i zawodów przyświecał główny cel imprezy jakim jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych mieszkańców, szczególnie tych którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

FOTO

  • IMG_9817
  • IMG_9819
  • IMG_9822
Agencja Nieruchomości Rolnych   Strona www.e-lubawa.pl   Strona www.lubawa.tv   Regionalny System Wspierania Innowacji   Turystyka Wspólna Sprawa   Lokalna Grupa Działania - Ziemia Lubawska   Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego   Centrum Organizacji Pozarządowych "Przystań" w Iławie   Stowarzyszenie pamięć Jana Pawła II