PRZETARGI, KONKURSY
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na Przebudowę i remont dróg na odcinkach Kazanice-Rożental i Pomierki-Kołodziejki. Oferty należy składać do dnia 8 czerwca 2010 roku w sekretariacie Urzędu Gminy do godz. 9:00. Szczegóły dotyczące przetargu na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej.

- Został ogłoszony otwarty konkurs ofert na Ułatwienie młodzieży uzdolnionej i mającej trudne warunki materialne rozpoczęcia nauki w szkole wyższej poprzez dofinansowanie stypendiów na pierwszy rok stacjonarnych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich uczelniach mających uprawnienia magisterskie. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi  4 tys. zł. Zadanie powinno zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2010 r. Oferty należy składać do dnia 15 czerwca 2010 r. do godz.15.

- Został ogłoszony otwarty konkurs ofert na Dofinansowanie zorganizowania XVII Terenowej Olimpiady Specjalnej – Lubawa 2010 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 1 tys. 500 zł. Zadanie powinno zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2010 r. Oferty należy składać do dnia 9 czerwca 2010 r. do godz. 15.

- W związku z przeprowadzanym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej spisem rolnym od dnia 1 września do 31 października 2010 r. zostanie ogłoszony nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Dokumenty należy składać osobiście w Urzędzie Gminy Lubawa w pokoju nr 12, w terminie do 09 czerwca 2010 roku w godz. od 8:00 do 14:00.

REMONT DRÓG POWIATOWYCH

We wtorek, 25 maja o godz. 9:30
w Starostwie Powiatowym w Iławie odbędzie się spotkanie na temat współpracy przy wspólnej realizacji remontów dróg powiatowych:
- droga nr 1272 N Lubawa – Rakowice
- droga nr 1231 N Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd na odcinku Kazanice – Byszwałd
- droga nr 1231 N Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd w m. Zielkowo.

POSIEDZENIE KOMISJI RADY GMINY
W środę, 26 maja o godz. 10:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady.
Tematem posiedzenia będzie między innymi:
- omówienie warunków zawarcia porozumienia w sprawie wspólnej realizacji remontów dróg powiatowych;
- spotkanie z dyrektorem SP w Rożentalu oraz przedstawicielami rodziców wnioskujących o utworzenie gimnazjum w Rożentalu;
- zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.

MAJOWY PIKNIK DZIECIĘCY

W czwartek, 27 maja o godz. 9:00
w Szkole Podstawowej w Rożentalu odbędzie się V Majowy Piknik Dziecięcy – cykliczna impreza organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa dla najmłodszych mieszkańców gminy.

INAUGURACJA PROJEKTU
W poniedziałek, 31 maja o godz. 17.30
odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Omulu konferencja inaugurującą realizację projektu ,,Sposób na nudę”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Program:

- wystąpienie Wójta Gminy Lubawa;
- prezentacja multimedialne o projekcie;
- prezentacja multimedialna dobrych praktyk projektów realizowanych w Gminie Lubawa;
- dyskusja.