PRZETARGI, KONKURSY
- Ogłosiłem przetarg nieograniczony na Przebudowę i remont dróg na odcinkach Kazanice-Rożental i Pomierki-Kołodziejki. Oferty należy składać do dnia 8 czerwca 2010 roku w sekretariacie Urzędu Gminy do godz. 9:00. Szczegóły dotyczące przetargu na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej.
- Ogłosiłem otwarty konkurs ofert na Ułatwienie młodzieży uzdolnionej i mającej trudne warunki materialne rozpoczęcia nauki w szkole wyższej poprzez dofinansowanie stypendiów na pierwszy rok stacjonarnych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich uczelniach mających uprawnienia magisterskie. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi  4 tys. zł. Zadanie powinno zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2010 r. Oferty należy składać do dnia 15 czerwca 2010r. do godz.15.
- Ogłosiłem otwarty konkurs ofert na Dofinansowanie zorganizowania XVII Terenowej Olimpiady Specjalnej – Lubawa 2010 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 1 tys. 500 zł. Zadanie powinno zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2010 r. Oferty należy składać do dnia 9 czerwca 2010r. do godz. 15.
- W związku z przeprowadzanym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej spisem rolnym od dnia 1 września do 31 października 2010 r. ogłaszam nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Dokumenty należy składać osobiście w Urzędzie Gminy Lubawa w Gminnym Biurze Spisowym pokój nr 12, w terminie do 09 czerwca 2010 roku w godz. od 8:00 do 14:00.

XXXVIII SESJA RADY GMINY
W poniedziałek, 31 maja o godz. 10
w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się XXXVIII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1. Otwarcie, twierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Podjecie uchwał w sprawach:
a) zmiany uchwały budżetowej,
b) przystąpienie Gminy Lubawa do realizacji w 2010 roku projektu systemowego PN. „Aktywna rodzina” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
c) przyjęcia do realizacji Programu Aktywności Lokalnej na 2010 rok.
6. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
7. Zakończenie obrad.

INAUGURACJA PROJEKTU
W poniedziałek, 31 maja o godz. 17.30
odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Omulu konferencja inaugurującą realizację projektu ,,Sposób na nudę”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Program:
- wystąpienie Wójta Gminy Lubawa;
- prezentacja multimedialne o projekcie;
- prezentacja multimedialna dobrych praktyk projektów realizowanych w Gminie Lubawa;
- dyskusja.