INWESTYCJE
- Trwa przebudowa drogi w miejscowości Kazanice oraz budowa chodnika w miejscowości Targowisko Dolne. Oba zadania zrealizuje firma F.H.U. „Las Vegas” Piotr Musiał z Lubawy. Termin realizacji upływa w dniu 15 września 2015 roku.
- Został ogłoszony konkurs na dofinansowanie zorganizowania Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych – dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych. Oferty można składać do 21 sierpnia do godz. 15:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa.
- W ramach rozeznania rynku Gmina Lubawa przyjmuje oferty na dostawę węgla kamiennego sortyment kostka i węgla eko-groszek dla jednostek organizacyjnych gminy Lubawa. Oferty można składać do 19 sierpnia do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu. Szczegóły na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.

SPOTKANIA ROBOCZE
W tym tygodniu wójt spotka się z projektantami i wykonawcami inwestycji prowadzonych na terenie gminy Lubawa.

KONKURSY NA DYREKTORÓW SZKÓŁ
W piątek, 21 sierpnia w Urzędzie Gminy Lubawa odbędą się dwa konkursy na kandydatów na dyrektorów szkół. Pierwszy zaplanowano na godz. 10:00 dla Zespołu Szkół w Sampławie – zgłosił się jeden kandydat, kolejny na godz. 11:00 dla Szkoły Podstawowej w Złotowie. Tu o stanowisko dyrektora ubiega się dwóch kandydatów.

SPOTKANIE Z LGD
W czwartek 20 sierpnia o godz. 8:00 w sali sesyjnej odbędzie się spotkanie poświęcone analizie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, a także LSR organizowane przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska. W programie spotkania:
1. Prezentacja wniosków z diagnozy obszaru,
2. Prezentacja projektu analizy SWOT,
3. Prezentacja projektu celów LSR
4. Zgromadzenie uwag i propozycji od mieszkańców.