INWESTYCJE
- Dobiega końca przebudowa drogi w miejscowości Kazanice oraz budowa chodnika w miejscowości Targowisko Dolne. Oba zadania zrealizuje firma F.H.U. „Las Vegas” Piotr Musiał z Lubawy. W najbliższych dniach odbędą się odbiory techniczne inwestycji.
- Został dokonany wybór wykonawcy zadania pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Rożental”. Z pośród trzech ofert wybrano firmę Skanska S.A. Umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach. Termin realizacji zadania 10 listopada 2015 r.
- Został rozstrzygnięty przetarg na dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych Gminy Lubawa. Wpłynęły 3 oferty, z których wybrana została firma PHU PAL-GAZ z Kruklanek. Umowa obowiązuje do 30 kwietnia 2016 roku.

SPOTKANIE RADY NADZORCZEJ
We wtorek 29 września o godz. 9:00 w Łążynie wezmę udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa.

SESJA RADY GMINY LUBAWA
W środę 30 września o godz. 10-tej  w sali sesyjnej odbędzie się X zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. Podczas sesji 119 uczniów z terenu gminy Lubawa, którym przyznano stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe za II semestr roku szkolnego 2014/2015 zostanie nagrodzonych książkami i pamiątkowymi dyplomami.
Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacji.
5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Lubawa za I półrocze 2015r. oraz informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej i przebiegu realizacji przedsięwzięć – opinia Komisji.
6. Przyjęcie informacji o realizacji zadań oświatowych Gminy Lubawa za rok szkolny 2014/2015.
7. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2015-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych publicznych oraz niepublicznych prowadzonych na terenie Gminy Lubawa przez inny niż jednostka samorządu terytorialnego organ oraz trybu i zakresu przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystania udzielonej dotacji.
8. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
9. Zakończenie obrad.

SPOTKANIE W SPRAWIE KOLEI
W czwartek 01 października o godz. 9:00 spotkam się z przedstawicielem Polskich Linii Kolejowych.

SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN
W piątek 25 września w Olsztynie uczestniczyłem w ogólnopolskim podsumowaniu VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2015. Gmina Lubawa w tej największej imprezie sportu masowego w Polsce w swojej kategorii zajęła I miejsce.