ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG
W przetargu nieograniczonym na zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych zostało wybranych pięciu wykonawców na wszystkie osiem regionów. Podpisanie umów, które będą obowiązywać do 15 kwietnia 2017 roku, nastąpi w najbliższych dniach.

PRZEBUDOWA PRZEPUSTU
Została podpisana umowa na przebudowę przepustu w miejscowości Sampława na rzece Elszka - droga gminna. Prace potrwają do 20 grudnia tego roku. Zadanie realizuje PPUH MEL-KAN  sp. z o.o. z Grudziądza.

FESTIWAL PROMOCJI GOSPODARCZEJ
W środę 9 listopada w Ostródzie wójt weźmie udział w szóstej edycji Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur, organizowanym przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W czwartek 10 listopada Zespół Szkół wraz z parafią p.w. św. Jakuba organizują obchody Święta Niepodległości.  Uroczystości rozpocznie msza św. polowa w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona na szkolnej sali sportowej o godz. 17:00. Następnie zaplanowano wieczór z pieśnią polską. W koncercie wystąpią Lubawska Orkiestra Dęta oraz uczniowie Zespołu Szkół w Kazanicach. W piątek 11 listopada niepodległościową Wieczornicę organizuje Zespół Szkół w Sampławie. Wieczornica odbędzie się o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej.