Rozprzestrzeniający się koronawirus stawia przed nami jako społeczeństwem nowe wzywania. Jednym z ważniejszych jest zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze, które funkcjonują w otaczającym nas środowisku. Obecny okres jest dla nich szczególnie trudny i powinniśmy wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Jeśli w Twoim pobliżu znajdują się osoby starsze, poświęć im chwilę czasu. Spytaj czy w czymś pomóc, zrobić zakupy, zrealizować recepty, opłacić rachunki. Może potrzebują jakiegoś wsparcia, rozmowy. Uświadom im, że wszystkie działania są w chwili obecnej profilaktyką, która ma zadanie ograniczyć ryzyko do minimum.

Stanęliśmy przed testem jakim jesteśmy społeczeństwem. Tylko od nas zależy czy go zdamy.