PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH
Trwa przebudowa dróg gminnych: Tuszewo - Mortęgi nr 147018N miejscowości Tuszewo oraz drogi nr 147022N w miejscowości Grabowo. Oba zadania wykonuje firma Skanska S.A. z Warszawy. Termin realizacji do końca lipca 2017 roku.

Wpłynęły dwie oferty w przetargu na przebudowę dróg gminnych Biała Góra - Sampława - Rakowice, w miejscowości Prątnica oraz nr 147013 N w miejscowości Czerlin. Trwa procedura sprawdzania ofert.

Został ogłoszony przetarg na dostawę energii elektrycznej na potrzeby Gminy Lubawa, jednostek podległych oraz Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa sp. o.o. Umowa ma obowiązywać od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2019 r. Szczegóły na stronie BIP Gminy Lubawa.

USUWANIE AZBESTU
Została podpisana umowa z firmą ECO-POL sp. z o.o. z Truszcza na usuwanie wyrobów zawierających azbest z około 52 nieruchomości na terenie gminy Lubawa. Wykonanie zadania nastąpi do 15 października tego roku. Szacunkowy koszt zadania wyniesie ponad 60 tys. zł z czego 85% to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

ŚWIĘTO SZKOŁY
W środę 10 maja o godzinie 10:00 odbędzie się Święto Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy. W programie m.in. uroczyste otwarcie Lapidarium Geologicznego oraz część artystyczna.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W środę 10 maja o godz. 10:00 odbędzie się XIII Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Zgromadzenie odbędzie się w Urzędzie Gminy Ostróda.