PRZEBUDOWY DRÓG

- Trwa przebudowa drogi gminnej Omule-Szczepankowo nr 147026N w miejscowości Omule. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane z Brodnicy. Inwestycja o wartości ok. 700 tys. zł zostanie w 50 proc. dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

- Firma Kompleksowe Usługi dla Rolnictwa z Lubowidza zrealizuje przebudowę drogi gminnej nr 147020N w miejscowości Prątnica oraz drogi gminnej nr 147021N w miejscowości Łążyn. Inwestycje o łącznej wartości ponad 1 mln. zł potrwają do 15 września tego roku. W ramach przebudowy, m.in. zostaną ułożone warstwy bitumiczne, wykonane zjazdy i chodniki.

- W ramach rozeznania rynku został wyłoniony wykonawca przebudowy chodnika w miejscowości Kazanice oraz utwardzenia drogi wewnętrznej w miejscowości Fijewo. Inwestycję zrealizuje firma Bud-Stal z Lubawy.

 

PRZETARGI

Wybrano wykonawcę inwestycji polegającej na „Budowie sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą techniczną oraz zmianie sposobu użytkowania części budynku szkoły na sale gimnastyczne - SP w Tuszewie”. Wpłynęły 4 oferty. Zadanie zrealizuje firma Girder Sp. z o.o. Sp. k. z Włocławka. 

Został ogłoszony przetarg nieograniczony na budowę hali sportowej w miejscowości Byszwałd. Termin składania ofert do 19 czerwca 2018 roku. Szczegóły na stronie BIP Gminy Lubawa.

Został ogłoszony przetarg nieograniczony na termomodernizację budynku SP w Grabowie-Wałdykach. Termin składania ofert do 25 czerwca 2018 r. do godz. 10:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa.

Trwa rozeznanie rynku na modernizację boiska sportowego wraz z bieżnia przy Szkole Podstawowej w Grabowie-Wałdykach. Oferty można składać do 13 czerwca 2018 r. do godz. 10:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa.

 

UMOWY

Zostało zlecone wykonanie remontu podłogi w świetlicy wiejskiej w Łążku polegające głównie na cyklinowaniu i lakierowaniu desek.

 

MODERNIZACJA BIBLIOTEKI

Trwa modernizacja i adaptacja pomieszczeń świetlicy wiejskiej na Bibliotekę Publiczną Gminy Lubawa - filia Prątnica. Modernizację wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Lubtech Sp. z o.o. z Fijewa za kwotę ponad 460 tys. zł. Dostawę wyposażenia, m.in. regałów, krzeseł, biurek, ekranu projekcyjnego zrealizuje firma Bener z Gdańska za kwotę ok. 25 tys. zł. Realizacja zadania potrwa do 15 września tego roku.

 

POWIATOWA RADA RYNKU PRACY

W środę 13 czerwca o godz. 13:00 odbędzie się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Iławie.

 

ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI

W czwartek 14 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się zebranie przedstawicieli Banku Spółdzielczego.

 

ZAWODY STRAŻACKIE

W niedzielę 17 czerwca na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Prątnicy odbędą się Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP Gminy Lubawa. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13:00. W zawodach wezmą udział 24 drużyny w tym (16 drużyn męskich, 7 drużyn kobiecych, 1 drużyna kobieca z OSP Lubawa- gościnnie).

Natomiast w piątek 8 maja na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu powiatowym, w których udział wzięło 6 drużyn, w tym 3 drużyny dziewczęce z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Gminę Lubawa reprezentowały drużyny MDP z jednostek OSP Rumienica, OSP Szczepankowo i OSP Wałdyki. W klasyfikacji generalnej w grupie dziewcząt miejsce I zajęła drużyna MDP OSP Szczepankowo (gm. Lubawa). Na drugim miejscu usytuowały się zawodniczki z OSP Ząbrowo (gm. Iława), a na miejscu III OSP Wałdyki (gm. Lubawa).

Natomiast w grupie chłopców klasyfikacja generalna przedstawia się następująco: miejsce I – MDP OSP Ząbrowo, miejsce II – MDP OSP Ławice, miejsce III – MDP OSP Rumienica.