KOMISJA REWIZYJNA

W poniedziałek 30 listopada o godz. 8 30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się  posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.

2. Kontrola realizacji inwestycji.

3. Opracowanie planu pracy Komisji na 2021 rok.

4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

WSPÓLNE KOMISJE RADY GMINY

Na poniedziałek 30 listopada zostało także zaplanowane wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Radni spotkają się w sali sesyjnej Urzędu Gminy o godz. 9 30.
Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.

2. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.

3. Opracowanie planów pracy Komisji Rady na 2021 rok.

4. Opracowanie planu pracy Rady Gminy na 2021 rok.

5. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

SESJA RADY GMINY LUBAWA

W poniedziałek 30 listopada o godz. 10:00 odbędzie się XVII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.

Porządek obrad:

1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.

2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.

4. Wolne wnioski.

5. Przyjęcie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Lubawa za rok szkolny 2019/2020.

6. Przyjęcie informacji dotyczącej oświadczeń majątkowych:

a) radnych,

b) pozostałych osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń majątkowych.

7. Podjęcie uchwał w sprawach:

a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2020-2028,

b) zmiany uchwały budżetowej,

c) Programu współpracy Gminy Lubawa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.

d) stawek podatku od nieruchomości.

e) w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.

8. Interpelacje i zapytania radnych (na piśmie  zgodnie z art. 24 ust. 3-7 ustawy  z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym).

9. Odpowiedzi na wnioski.

10. Zakończenie obrad.

INWESTYCJE

Został ogłoszony przetarg na „Budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami – zlewnia P3, P2 część zachodnia i przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Grabowo”. Termin składania ofert upływa 10.12.2020 roku.

Zakończyły się prace przy  wykonaniu instalacji automatycznego nawadniania na boisku do piłki nożnej w Łążynie. Zadanie o wartości 43 tys. zł zrealizowała firma FHU „JUTRZENKA” z Lubichowa.

UCZCZONO PAMIĘĆ POMORDOWANYCH

W czwartek 26 listopada wójt Gminy Lubawa wraz z panią sołtys i radnym z Byszwałdu uczestniczył w upamiętnieniu 79. rocznicy rozstrzelania 14 mieszkańców Byszwałdu i okolic. Z powodu pandemii udział osób w uroczystości został ograniczony. W tak zwanej „Rejsówce” – miejscu egzekucji złożono wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze. Zbiorowa mogiła znajduje się na terenie starej żwirowni ok. 1 km od zwartej zabudowy miejscowości. Po oddaniu hołdu w miejscu zbrodni uroczystości przeniosły się do kościoła w Byszwałdzie, gdzie została odprawiona msza święta w intencji pomordowanych Polaków.

DZIAŁALNOŚĆ UG LUBAWA W PANDEMII

Urząd Gminy Lubawa pozostaje otwarty dla interesantów z wyłączeniem bezpośredniej obsługi na poszczególnych stanowiskach.

Wizyty w Urzędzie są możliwe wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 89 645 54 30 w sprawach pilnych. Możliwy jest również kontakt poprzez skrzynkę podawczą na platformie ePUAP/uglubawa/SkrytkaESP lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Interesanci są przyjmowani w Punkcie Obsługi Klienta (budynek B- parter).

Wnioski w wersji papierowej można złożyć w specjalnie do tego celu przygotowanych pojemnikach, zawieszonych w wejściu do budynku B.

Kasa Urzędu nie obsługuje płatności gotówkowych. Płatności można dokonywać wyłącznie za pomocą karty płatniczej w Punkcie Obsługi Klienta w godzinach 9:00-13:00. Rekomendujemy dokonywanie płatności drogą elektroniczną na konto: Bank Spółdzielczy w Lubawie 16 8832 0001 2001 0000 0299 0018

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, stosowania dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu podczas wizyt w Urzędzie.