INWESTYCJE DROGOWE

Rozpoczęto procedurę przygotowania dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy drogi w miejscowości Mortęgi oraz budowy drogi w miejscowości Grabowo. Na inwestycję w Grabowie został złożony wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie zadania. W planach jest także przebudowa drogi gminnej w Sampławie. Gmina stara się o dofinansowanie tego zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Dokonano wyboru w otwartym konkursie ofert na „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych z terenu gminy Lubawa do placówek edukacyjnych PSONI w Ostródzie.” Zadanie zrealizuje Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE OSP

W związku z Uchwałą nr 169/38/2020 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 grudnia 2020 roku w sprawie: przesunięcia terminów kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku OSP RP, terminy kampanii sprawozdawczo-wyborczej zostają zmienione:
- Walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w OSP mają odbywać się w terminie od 01 stycznia do 30 września 2021 r.
- Zjazdy Oddziałów Gminnych Związku mają odbyć się do 30 listopada 2021 r.

Szczegółowe terminy zebrań sprawozdawczo-wyborczych na terenie Gminy Lubawa zostaną ostatecznie ustalone i podane w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

HALA W BYSZWAŁDZIE CZASOWO NIECZYNNA

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Gminna Hala Sportowa w Byszwałdzie w dniach 28 grudnia 2020 r. – 17 stycznia 2021 r. pozostaje zamknięta.

W związku z powyższym rozgrywki XVII Edycji Mistrzostw Gminy Lubawa w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubawa do tego czasu zostają wstrzymane.

DZIAŁALNOŚĆ UG LUBAWA W PANDEMII

Urząd Gminy Lubawa pozostaje otwarty dla interesantów z wyłączeniem bezpośredniej obsługi na poszczególnych stanowiskach.

Wizyty w Urzędzie są możliwe wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 89 645 54 30 w sprawach pilnych. Możliwy jest również kontakt poprzez skrzynkę podawczą na platformie PUAP  /uglubawa/SkrytkaESP lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Interesanci są przyjmowani w Punkcie Obsługi Klienta (budynek B- parter). Wnioski  w wersji papierowej można składać w specjalnie do tego przygotowanych skrzynkach na listy zawieszonych w holu Urzędu Gminy.

Kasa Urzędu nie obsługuje płatności gotówkowych. Płatności można dokonywać wyłącznie za pomocą karty płatniczej w Punkcie Obsługi Klienta w godz. 9:00 – 13:00. Rekomendujemy dokonywanie płatności droga elektroniczną na konto:

Bank Spółdzielczy w Lubawie 16 8832 0001 2001 0000 0299 0018

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, stosowania dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu podczas wizyty w Urzędzie.

Pracownicy służą Państwu pomocą. Prosimy i stosowanie się do wytycznych.

DZIAŁALNOŚĆ OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Ośrodek pozostaje otwarty dla interesantów z wyłączeniem bezpośredniej obsługi na poszczególnych stanowiskach.

Wizyty w Ośrodku są możliwe wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 89 645 54 31 w sprawach pilnych.

Zaleca się kontakt drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez skrzynkę podawczą na platformie ePUAP  /gopslubawa/SkrytkaESP oraz drogą pocztową na adres Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, 14-260 Lubawa.

Interesanci będą obsługiwani w Punkcie Obsługi Klienta (parter budynku B Urzędu Gminy). Wnioski, podania, pisma w wersji papierowej będzie można złożyć w specjalnie do tego przygotowanych pojemnikach ustawionych w holu  budynku B Urzędu Gminy.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, stosowania dezynfekcji rąk oraz do zachowania dystansu podczas wizyt w Ośrodku.
Pracownicy służą Państwu pomocą. Prosimy o stosowanie się do nowych wytycznych.