PRZETARGI, KONKURSY
*
W czwartek, 29 lipca odbył się odbiór zrealizowanej w tramach I etapu przebudowy drogi gminnej Kazanice- Rodzone do gminnych terenów inwestycyjnych w miejscowości Rodzone . Długość całego przebudowanego odcinka w I etapie wynosi 220 metrów bieżących wraz z chodnikiem. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy, a koszt całkowity I etapu wyniósł 382.059 zł . Przebudowa w ramach II etapu zostanie rozpoczęta  po wyłonieniu wykonawcy w ogłoszonym przetargu nieograniczonym. Oferty należy składać do 10 sierpnia 2010 r. do godz. 9:30 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UG Lubawa.
Została podpisana umowa z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dofinansowanie całego zadania. Inwestycja na podstawie kosztorysu inwestorskiego opiewa na kwotę 1.400.000 zł. Kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 wynosi 1.005.397,90 zł (całość odcinka zgodnie z dokumentacją 740 mb).
*
Dzisiaj, 2 sierpnia zostanie podpisana umowa z firmą Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z siedziba w Iławie na Przebudowę i remont drogi na odcinku Rożental – Gierłoż. Zadanie należy wykonać do 30 września 2010 r.
*
Natomiast zadanie: Przebudowa i remont dróg na odcinkach Kazanice-Rożental i Pomierki-Kołodziejki zrealizuje firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu. Termin wykonania zamówienia od 20 sierpnia do 20 września 2010 roku.
*
Została podpisana umowa z firmą  Spomer Iława na: Przebudowę chodnika w miejscowości Grabowo. Prace potrwają do 30 września.
*
Został wybrany wykonawca zadania: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Targowisko I etap. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Usług Sprzętowo-Transportowych SP. z o.o. z Nidzicy. Inwestycja powinna zakończyć się  w terminie do 30 września 2010 r.
*
Trwają prace przy Zagospodarowaniu centrum wsi Prątnica poprzez budowę placu rekreacyjnego i boiska sportowego wraz z przebudową łączącego je chodnika.

Zadanie numer 1 - budowa boiska wielofunkcyjnego realizuje Sport Grupa Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Termin realizacji do dnia 20 sierpnia 2010 r.
Natomiast zadanie numer 2 - przebudowa chodnika i budowa placu rekreacyjnego - Roboty Ziemne, Wodno-Kanalizacyjne Marek Sławiński z Lubawy. Termin realizacji do dnia 30 września 2010 r.
* Został pozytywnie rozpatrzony wniosek o dofinansowanie projektu: Remont świetlicy wiejskiej w Mortęgach poprzez wykonanie elewacji budynku oraz remont dachu. Prace zostaną dofinansowane w kwocie 24 tys. 500 zł w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013”.

KONFERENCJA INAUGURACYJNA- PROJEKT „JESIEŃ ŻYCIA- CZAS SENIORA”

W piątek, 30 lipca o godz. 10
w sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbyła się konferencja inaugurująca realizację projektu „ Jesień życia- czas seniora” prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

PIKNIK RODZINNY- MORTĘGI
W sobotę, 31 lipca o godz. 15
w Świetlicy wiejskiej w Mortęgach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Kolejny piknik odbędzie się 14 sierpnia w Rakowcach.