* ODBIÓR TECHNICZNY
W poniedziałek o godz. 11:00 odbędą się odbiory techniczne zrealizowanych zadań:
- Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Targowisko I etap.
Inwestycję wykonywało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Usług Sprzętowo-Transportowych SP. z o.o. z Nidzicy.
- Przebudowa i remont drogi na odcinku Rożental – Gierłoż (odcinek ok. 600 metrów). Wykonawca: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z siedzibą w Iławie.

* DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I OTWARCIE BOISKA W PRĄTNICY

W czwartek, 14 października o godz. 9 w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Prątnicy odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony z otwarciem nowo wybudowanego boiska wielofunkcyjnego. Jest to trzecie boisko (po obiektach sportowych przy ZS w Kazanicach i Grabowie-Wałdykch), które powstało w tym roku. Boiska o nawierzchni polipropylenowej są przystosowane do uprawiania takich dyscyplin jak: piłka ręczna, nożna, tenis ziemny, siatkówka i koszykówka.

* PRZEKAZANIE POJAZDU STRAŻACKIEGO - ROŻENTAL

W piątek, 16 października o godz. 16 przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożentalu odbędzie się uroczystość przekazania pojazdu pożarniczego.

* PRZETARGI, KONKURSY

- W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na remont chodników w miejscowościach: Omule, Szczepankowo i Złotowo. Inwestycję zrealizuje Wielobranżowy Zakład Usługowo-Produkcyjny i Handlowy „SPOMER” Sp. z o.o. z Iławy. Termin realizacji zadania do 30 listopada 2010 r.

- Wpłynęło 6 ofert na usługę zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych. Wybrano pięciu wykonawców na poszczególne części gminy:
Część nr 4 – Złotowo 2, Prątnica 1, Omule 1 – Piotr Bedra Kamieniarstwo „BŁYSK-POL” ze Złotowa;
Część nr 6 – Rumienica, Gutowo, Szczepankowo 1 – Sławomir Krajewski Firma Usługowa z Łążyna;
Część nr 8 – Tuszewo 2, Mortęgi, Rakowice – PDM S.A. z Iławy;
Część nr 9 – Targowisko, Ludwichowo, Sampława – PDM S.A. z Iławy;
Część nr 10 – Byszwałd, Raczek, Kazanice – Mirosław Okuniewski Produkcja-Handel-Usługi-Transport z Byszwałdu;
Część nr 11 – Fijewo, Losy – Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o. z Lubawy;

- Został ogłoszony drugi przetarg nieograniczony na zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych dla pozostałych części. Termin składania ofert upływa 14 października o godz. 9:00.

- Został wybrany wykonawca inwestycji: budowa boiska wielofunkcyjnego ogólnie dostępnego w centrum wsi Sampława. Wpłynęły dwie oferty, inwestycję zrealizuje firma Sport Grupa Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

- Ogłoszony został przetarg nieograniczony na przebudowę skrzyżowania i drogi w miejscowości Władyki. Termin składania ofert do dnia 25 października do godz. 9:00.  Realizacja zadania do 31 maja 2011 roku.

* WYSTAWA - SPRZEDAŻ OGIERÓW
W poniedziałek, 11 października o godz. 8:00 w Stadzie Ogierów w Kętrzynie odbędzie się Wystawa-Sprzedaż Ogierów Rasy Polski Koń Zimnokrwisty. Podczas wystawy zostanie wręczony puchar ufundowany przez wójta Gminy Lubawa Tomasza Ewertowskiego panu Andrzejowi Babskiemu z Rożentala. Nagroda została przyznana za  wystawionego ogiera BARON rasy PKZ.

* XXII ZGROMADZENIE ZWIĄZKU GMIN REGIONU OSTRÓDZKO-IŁAWSKIEGO - CZYSTE ŚRODOWISKO

We wtorek, 12 października o godz.10 w Sali sesyjnej Nr 301 Urzędu Gminy Ostróda            (ul. Jana III Sobieskiego 1) odbędzie się XXII Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko- Iławskiego „Czyste Środowisko”.
1. Otwarcie Zgromadzenia.
2. Przyjęcie protokołu z obrad XXI Zgromadzenia.
3. Informacja o pracy Zarządu w okresie między Zgromadzeniami.
4. Projekt uchwały w sprawie zmian budżetu Związku Gmin na 2010 rok.
5. Projekt uchwały w sprawie powierzenia Zarządowi Związku uprawnienia do ustalania zasad korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Związku.
6. Sprawy różne.
7. Zamknięcie obrad.

* FORUM DZIAŁACZY SAMORZĄDOWYCH-WARSZAWA

We wtorek i środę, 12-13 października w Warszawie odbędzie się ogólnopolskie forum działaczy samorządowych nt. „Infrastruktura sportowa w gminach, miastach i powiatach narzędziem promocji sportu powszechnego”. Forum organizowane jest przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich. Uczestnicy będą także gośćmi VIII Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA (13.10.2010 r.).

* WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW ZARZĄDU STOWARZYSZENIA MIAST I GMIN DORZECZA DRWĘCY.

W środę, 13 października o godz.11 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim (ul. Rynek 1) odbędzie się walne zebranie Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy.
Porządek obrad:
1. Otwarcie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.
2. Wybór Prezydium Walnego Zebrania ( Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego, Członka Prezydium).
3. Stwierdzenie quorum.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Przeprowadzenie wyborów uzupełniających Prezesa Stowarzyszenia.
6. Omówienie założeń projektu Life+ „Ochrona walorów przyrodniczych rzeki Drwęcy poprzez ograniczanie presji turystycznej oraz współudział w projekcie”
7. Podjęcie uchwał w sprawie zmiany budżetu Stowarzyszenia na 2010 r.
8. Uchwalenie budżetu na 2011 r.
9. Sprawy różne i organizacyjne.
10. Wnioski i oświadczenia.
11. Zamknięcie obrad.

* XI PODSUMOWANIE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO- MAZURSIEGO W SPORCIE POŻARNICZYM

W piątek, 15 października o godz. 13 w sali Hotelu Copernicus w Targowisku Dolnym odbędzie się spotkanie podsumowujące XI Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym rozegranych 17 września na Stadionie Miejskim w Iławie.