Odbył się odbiór techniczny inwestycji Przebudowa chodnika i budowa placu rekreacyjnego w miejscowości Prątnica. Zadanie polegało na przebudowie chodnika wraz z utwardzeniem placów przy świetlicy wiejskiej i ośrodku zdrowia. Inwestycja została dofinansowana w 75% w ramach PROW, działanie: Odnowa i rozwój wsi.
Odbył się odbiór techniczny II etapu przebudowy drogi w miejscowości Rodzone do gminnych terenów inwestycyjnych. W ramach zadania wyremontowano 525 mb drogi wraz z odwodnieniem i wykonaniem zjazdów do posesji. Inwestycję realizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Iławy. Była to kontynuacja I etapu, który zakończył się w lipcu tego roku (całość odcinka zgodnie z dokumentacją 740 mb).
Na dofinansowanie całego zadania została podpisana umowa z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 wynosi 70 proc wartości inwestycji.
Trwa przebudowa chodników w miejscowościach: Omule, Szczepankowo i Złotowo (łącznie ok. 800 mb chodników). Inwestycję realizuje Wielobranżowy Zakład Usługowo-Produkcyjny i Handlowy „SPOMER” Sp. z o.o. z Iławy. Termin wykonania zadania do 30 listopada 2010 r.
Została podpisana umowa z firmą Sport Grupa Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego na budowę boiska wielofunkcyjnego ogólnie dostępnego w centrum wsi Sampława.
Wybrano wykonawcę inwestycji przebudowa skrzyżowania i drogi w miejscowości Władyki. Zadanie zrealizuje firma Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Iławy. Termin do 31 maja 2011 roku.
NOWE CHODNIKI I ŚCIEŻKI ROWEROWE W RAMACH RPO
Z satysfakcją informujemy, że po długich staraniach zatwierdzone zostały także do realizacji w 2011 r. dwa wnioski Gminy Lubawa w sprawie:
- Budowy ciągu pieszo-rowerowego na drodze wojewódzkiej 541 Lubawa – Lidzbark w miejscowości Tuszewo” długość odcinka 7,5 km
Wartość projektu: 4 mln 500 tys. zł
Dofinansowanie: 75%
Projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013
- Budowy ciągu pieszego na drodze wojewódzkiej 536 na odcinku Rodzone – Sampława” długość odcinka 2,2 km
Wartość projektu: 370 tys. zł
Dofinansowanie: 75%
Projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013
Rozpoczęcie obu inwestycji zaplanowane zostało na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2011 roku.
Kolejną inwestycją będzie przebudowa drogi nr 1231 Gierłoż-Byszwałd w miejscowości Byszwałd . Prace rozpoczną się w marcu 2011 roku.
Inwestycja zostanie dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Wartość zadania: 5 mln zł. Dofinansowanie: 70 %. Zadanie będzie realizowane wspólnie z powiatem.
Natomiast ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg (tzw. „schetynówek”) w 2011 roku zostanie zrealizowany II etap przebudowy drogi w miejscowości Targowisko.
ZARZĄD WOJEWÓDZKI LZS
W siedzibie Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie, we wtorek 9 listopada odbyło się posiedzenie Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczyli Roman Jagieliński, przewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS, Waldemar Buszan, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia LZS, członkowie zarządu oraz Jolanta Szulc, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Głównym tematem spotkania było omówienie Kalendarza imprez sportowych oraz zrealizowanych zadań przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS do 31 października 2010 roku. Wójt Tomasz Ewertowski oraz Benedykt Czarnecki, przewodniczący LZS w Lubawie zaprosili gości do odwiedzenia obiektów sportowych na terenie lubawskiej gminy. Uczestnicy spotkania obejrzeli salę gimnastyczną w Złotowie, boisko sportowe w Grabowie-Wałdykach oraz stadninę koni Marka Niedźwieckiego w Mortęgach.
FOTO
ZARZĄD OSP GMINY LUBAWA
W sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa, w środę 10 listopada, odbył się Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych z udziałem bryg. Jana Słupskiego, warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie, bryg. Macieja Jasińskiego, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Krzysztof Rutkowski, komendant zarządu oddziału gminnego OSP oraz Tomasz Ewertowski, wójt gminy Lubawa zarazem prezes zarządu oddziału gminnego związku OSP.
Na spotkaniu omówiona została realizacja założonego w tym roku programu wymiany pojazdów pożarniczych w jednostkach OSP gminy Lubawa oraz podsumowanie zakupów we współudziale ZOW ZOSP RP w Olsztynie. W tym roku w nowe samochody zostały wyposażone jednostki z Rożentala, Omula Szczepankowa i Rumienicy. Dodatkowo zakupiono 7 motopomp, agregaty prądotwórcze, pilarki do drewna i aparaty powietrzne. Na spotkaniu bryg. Jan Słupski, komendant wojewódzki przekazał na ręce wójta Tomasza Ewertowskiego decyzję o nieodpłatnym przekazaniu samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Star 244 (o oznaczeniu pożarniczym GBA-2,5/16) dla jednostki OSP Złotowo. Samochód ten pozwoli włączyć jednostkę do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, oznacza to również, że jednostka otrzyma dofinansowanie na sprzęt z budżetu Komendy Głównej PSP.
FOTO