* Został rozstrzygnięty przetarg na „Usługi wywozu nieczystości ciekłych z posesji podległych Urzędowi Gminy Lubawa”. Wpłynęły dwie oferty, wybrana została oferta firmy: Karczewski Kazimierz Usługi asenizacyjne Lubawa za cenę brutto za 1 metr sześcienny nieczystości ciekłych 12,84 zł. Umowa zostanie zawarta na okres jednego roku.
* Odbył się odbiór techniczny chodników w miejscowościach: Omule, Szczepankowo i Złotowo (łącznie ok. 800 mb chodników). Inwestycję zrealizował Wielobranżowy Zakład Usługowo-Produkcyjny i Handlowy „SPOMER” Sp. z o.o. z Iławy.
* Ogłosiliśmy konkurs na „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z terenu gminy wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych”. Oferty należy składać do 29 grudnia do godz. 15:00. Szczegóły dostępne na BIP Gminy Lubawa.

POSIEDZENIE KOMISJI SPOŁECZNEJ
W poniedziałek, 20 grudnia o godz. 11:00
w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej.
Porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Informacja o podmiotach prowadzących działalność gospodarczą.
3. Informacja o stopniu realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Przeciwdziałania Narkomanii.
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

POSIEDZENIE ZARZĄDU OSP
W poniedziałek, 20 grudnia o godz. 14:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP połączony ze spotkanie świąteczno-noworocznym. Tematem posiedzenia będzie:
1. Ustalenie harmonogramu odbycia zebrań sprawozdawczo- wyborczych w jednostkach OSP gminy Lubawa.
2. Instruktaż  sprawie przygotowania dokumentów na zebrania.
3. Sprawy organizacyjne.

AKTYWNA RODZINA
We wtorek, 21 grudnia o godz. 10:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektu systemowego „Aktywna Rodzina”. Program konferencji:
1. Uroczyste otwarcie konferencji.
2. Wystąpienie wójta gminy Lubawa.
3. Prezentacja multimedialna n.t. realizacji projektu systemowego „Aktywna Rodzina” w 2010 r.
4. Projekcja filmu z realizacji projektu.
5. Wręczenie uczestnikom projektu certyfikatów.
6. godz. 11:20 podsumowanie i zakończenie spotkania.

KOMISJE RADY GMINY
W środę, 22 grudnia o godz. 9:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Analiza projektu budżetu Gminy na 2011 rok.
3. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.