PRZEBUDOWA DROGI W BYSZWAŁDZIE
W piątek, 2 września o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie robocze przedstawicieli  inwestora, wykonawcy oraz nadzoru budowlanego dotyczące przebudowy drogi powiatowej Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd w miejscowości Byszwałd. W ramach inwestycji wykonawca Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Iława wykonuje przebudowę drogi wraz z chodnikami, zatokę autobusową, parkingi i odwodnienie. Wartość zadania wynosi 2 mln 454 tys. 698 zł. Termin realizacji do listopada 2011 roku.

PRZETARG NA CHODNIKI
Trwa przebudowa i remont chodników w miejscowościach: Władyki, Pomierki, Prątnica i Omule. Zadanie realizuje firma MUSA z Targowiska Dolnego za kwotę 241 tys. 812, 23 zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 15 października 2011 r.

MODERNIZACJA LINII NR 9
W środę, 31 sierpnia o godz. 12:00
wójt weźmie udział w spotkaniu informacyjnym z kierownictwem kontraktu „Modernizacji linii nr 9 na odcinku od km 184,800 do km 236,920 obszar LCS Iława”. Celem spotkania będzie omówienie zakresu realizowanych prac przez Budimex S.A. oraz uszczegółowienie zasad współpracy z instytucjami administracji państwowej.

ZEBRANIE WIEJSKIE
W piątek, 2 września o godz. 10:00
w świetlicy wiejskiej w Łążynie odbędzie się zebranie  dotyczące przedstawienia projektu uchwały w sprawie przyjęcia zmian planu odnowy miejscowości Łążyn.

UROCZYSTOŚCI BANKU SPÓLDZIELCZEGO
W sobotę, 3 września o godz. 13:00
wójt będzie uczestniczył w uroczystym otwarciu nowego budynku Banku Spółdzielczego w Lubawie.

REMONTY SZKÓŁ
Zakończyły się prace remontowe w Zespole Szkół w Prątnicy polegające na położeniu płytek przemysłowych na posadzkach i schodach. Zadanie za kwotę 31 tys. 800 zł brutto wykonała firma „MARCUS” z Rożentala.
Została podpisana umowa z firmą P.H.U OKNA z Lubawy na wymianę stolarki okiennej w Szkole Podstawowej w Rożentalu. Do 30 sierpnia zostanie wymienionych 12 okien. Wartość zadania 17 tys. 235 zł brutto.
Firma Usługi Remontowo-Budowlane do 20 sierpnia wykona remont pomieszczeń klasowych w Szkole Podstawowej w Byszwałdzie. W ramach zamówienia zostaną odnowione: sala audiowizualna, kuchnia i pomieszczenie gospodarcze oraz klasa. W tej samej szkole firma Handlowo-Usługowa Hydromat dokona wymiany instalacji kanalizacyjnej wraz z podłączeniem szamba. Prace zakończą się do 13 sierpnia 2011 r.
Została podpisana umowa z firmą ogólnobudowlaną z Rożentala na wykonanie prac remontowych w budynku Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki, polegających na osuszeniu ścian budynku. Termin realizacji zadania do 30 września 2011. Koszt 64 tys. 944 zł brutto.